Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wielkie zmiany w nauce jazdy. Kursanci wyjadą na autostrady

Wielkie zmiany w nauce jazdy. Kursanci wyjadą na autostrady
Nie wszyscy są zadowoleni z nowych przepisów. (Fot.Getty Images)
W Wielkiej Brytanii przyszedł czas na naukę jazdy po autostradach. Już od poniedziałku przyszli kierowcy będą jeździć po tych ruchliwych drogach pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Reklama
Reklama

Brytyjski rząd chce, aby młodzi kierowcy byli przygotowani do jazdy w każdych warunkach i na każdej drodze.

Instruktorzy będą uczyć kursantów m.in.: jak wjechać i zjechać z autostrady, jak wyprzedzić inne auto i kiedy bezpiecznie zmienić pas.

Lekcji będą mogli udzielać jedynie szkoleniowcy, którzy dysponują samochodami przystosowanymi do nauki jazdy. To oznacza, że na autostradę w roli nauczycieli nie wyjadą np. rodzice.

Nowe przepisy mają przyczynić się m.in. do zmniejszenia liczby wypadków powodowanych przez młodych kierowców. Ze statystyk wynika, że są oni siedmiokrotnie bardziej narażeni na śmierć lub poważne obrażenia niż kierowcy powyżej 25 lat.

"Pozwalając uczniom na lekcje na autostradach, upewniamy się, że zdobywają umiejętności i doświadczenie potrzebne do poruszania się po szybkich, ruchliwych drogach" - oznajmił cytowany przez "Metro" Gareth Llewellyn, dyrektor generalny DVSA.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych przepisów. 56 proc. osób twierdzi, że niedoświadczeni kierowcy na autostradach mogą "stwarzać niebezpieczeństwo" - wynika z najnowszych badań.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama