Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wielkie koszty awarii Facebooka. "To dopiero początek kłopotów"

Wielkie koszty awarii Facebooka. "To dopiero początek kłopotów"
W kilka godzin Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka, zubożał o 6 mld dolarów... (Fot. Josh Edelson/AFP/Getty Images)
Brak dostępu do mediów społecznościowych sprawił, że wiele firm przestało działać. Straty poniósł też cyfrowy gigant. Jednak to dopiero początek kłopotów Facebooka - pisze dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama
Reklama

"Wielogodzinny problem z dostępem do usług Facebooka, Messengera, WhatsAppa oraz Instagrama i konsekwencje tego zdarzenia - od braku dostępu do komunikacji online z najbliższymi czy klientami po faktyczne zamrożenie działalności wielu firm opierających biznes na tych platformach - to zdaniem ekspertów sygnał ostrzegawczy. Poniedziałkowa awaria dała bowiem przedsmak tego, jak może się skończyć niekontrolowany rozrost cyfrowych gigantów" - podaje  "Rzeczpospolita".

Zdaniem cytowanego przez gazetę Dariusza Jemielniaka z Akademii L. Koźmińskiego, awaria Facebooka nie będzie miał efektu społecznego i nie sprawi, że użytkownicy zaczną ostrożniej podchodzić do mediów społecznościowych. "Jednak w praktyce jedynym czynnikiem, który może coś zmienić, a który jest dawno spóźniony, jest uregulowanie rynku" - ocenia Jemielniak.

Z wyliczeń przedstawionych przez "Rz" wynika, że Mark Zuckerbeg, właściciel FB, stracił na awarii 6 mld dolarów. Straty reklamowe FB są szacowane na 80 mln dolarów, a wiele firm będzie się zastanawiać, jak w przyszłości uniknąć podobnych strat.

"Rz" wskazuje, że przedsiębiorcy "mogą wystąpić o odszkodowanie, ale FB ograniczył umownie swoją odpowiedzialność do... 100 USD, a o sprawiedliwość polskie firmy musiałyby ubiegać się w Irlandii".

Awaria Facebooka to kolejny problem jej właściciela, Marka Zuckerberga. "Kilka dni wcześniej w Senacie USA odbyło się przesłuchanie w sprawie negatywnego wpływu Instagramu na dzieci. W niedzielę program 60 Minutes wyemitował zaś materiał, w którym Frances Haugen, sygnalistka z Facebooka, ujawniła, jak platformy są wykorzystywane do szerzenia nienawiści, przemocy i dezinformacji, a koncern próbuje ukrywać te dowody" - przypomina gazeta.

Czytaj więcej:

Warren Buffett wyprzedził szefa Facebooka w rankingu najbogatszych

Telegram "może być najbardziej niebezpiecznym komunikatorem na świecie"

Raport NGO: Facebook i Google reklamowały tabletki "odwracające aborcję"

Założyciel Wikipedii: Facebook i Twitter "powinny korzystać z moderatorów-ochotników"

Senat USA: Facebook próbuje uzależniać dzieci od swoich produktów, które im szkodzą

Globalna awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa. Dlaczego nie działały?

  Komentarze
  • Anfalbeta
   6 października 2021, 11:48

   Nie kibicuje im :D szerzą farmazony, a z mlodych pokoleń zombie robią.

  • Berlin Lichtenberg
   6 października 2021, 13:58

   Do @Analfabeta dokładnie. To jest niesłychana władza. "Jutro idę wyrwać wszystkie zęby, bo tak powiedziała infuencerka na Facebooku/ Instagtamie " hehehehe

  • Psychodrama
   6 października 2021, 14:28

   Trzeba mieć IQ poniżej 70 punktów w skali Wechslera aby korzystać z takich prymitywnych wynalazków jak Facebook !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Rowerzysta
   9 października 2021, 13:57

   Psychodrama żartujesz sobie? Niektórzy używają go do kontaktu i co w tym takiego głupiego? :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2022
  GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama