Menu

Wielka Brytania wciąż w deszczu. Uwaga na powodzie

Wielka Brytania wciąż w deszczu. Uwaga na powodzie
Na Wyspach będzie padać przez kolejne dni. (Fot. Getty Images)
Podtopione domy, zalane drogi i paraliż na kolei - po ulewnym weekendzie Wielka Brytania musi się przygotować na kolejne bardzo mokre dni.
Reklama

W regionie East Anglia ulewy doprowadziły do zamknięcia wielu dróg i paraliżu na kolei. Z powodu zalanych torów, nie jeździły m.in. pociągi Greater Anglia między Norwich, Lowestoft, Great Yarmouth i Sheringham.

Oddział Fire and Rescue Service w Norfolk poinformował, że ​​został "zalany" zgłoszeniami pod numer 999, co miało związek z licznymi lokalnymi powodziami.

Najwięcej deszczu, bo aż 46,4 mm w ciągu zaledwie 12 godzin, spadło wczoraj w Cromer na wybrzeżu Norfolk. Podobnie było w Weybourne i na Tibenham Airfield, gdzie opady wyniosły odpowiednio po 45,6 i 44,6 mm.

Helen Roberts z Met Office przypomina, że średnie opady dla tych obszarów dla całego października to 64,9 mm.

Sytuacja w wielu miejscach wymknęła się spod kontroli. (Fot. Getty Images)

Wczoraj Environment Agency wydała pięć ostrzeżeń powodziowych, które obowiązywały na walijskiej granicy w pobliżu Shrewsbury, Aintree on Merseyside i Reeth w North Yorkshire.

Pogoda nie oszczędziła też Londynu. Rządowa służba informacji o powodziach ostrzegała w weekend, że w wielu miejscach brytyjskiej stolicy woda może wystąpić z brzegów Tamizy oraz jej dopływów.

Meteorolodzy nie mają niestety dobrych wieści, jeśli chodzi o pogodę na najbliższe dni. "Dzisiaj mokra i wietrzna aura będzie się stopniowo przesuwać z zachodu na wschód i obejmie całą Wielką Brytanię" - informuje Helen Roberts, cytowana przez "The Guardian". Jutro i pojutrze ulewy uderzą w północ i zachód kraju.

Mokry początek października następuje po ulewnym wrześniu, w którym spadło 122,4 mm deszczu - o 27 proc. więcej niż średnia dla tego miesiąca, która wynosi 96,4 mm.

 

Czytaj więcej:

Deszczowy początek września na Wyspach. Wydano alarmy powodziowe

Meteorolodzy: Do UK nadchodzi ekstremalnie mroźna zima

Pogoda na weekend: Wichury i ulewy nie oszczędzą Wielkiej Brytanii

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama