Menu

Większość Hiszpanów spędzi wakacje w domu

Większość Hiszpanów spędzi wakacje w domu
65,7 proc. Hiszpanów nawet nie myśli o wczasach podczas tegorocznego lata. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy mocno doświadczonej przez pandemię Covid-19 Hiszpanii nie zamierzają udawać się na wczasy podczas tegorocznych wakacji - wynika z badań przeprowadzanych wśród mieszkańców tego kraju.
Reklama

Pochodząca z rejonu Estremadury, na zachodzie, Maria Azevedo uważa, że ogłaszane w ostatnich dniach wnioski z badań, z których wynika, że Hiszpanie nie zamierzają udawać się na urlopy podczas tegorocznego lata, są zrozumiałe.

"Od połowy marca do maja Hiszpanie zostali poddani przez władze kraju przymusowej izolacji. Zdążyli już odpocząć. Poza tym dla wielu z nich sytuacja zawodowa jest niepewna, a liczni właśnie powracają do pracy z reżimu tzw. zwolnień tymczasowych" - przyznała Azevedo.

Z przeprowadzonego w połowie czerwca sondażu ośrodka badawczego CIS wynika, że 65,7 proc. Hiszpanów nawet nie myśli o wczasowaniu podczas tegorocznego lata.

Wśród osób zapowiadających, że nie wyjadą na urlop ponad 40 proc. deklaruje, że pozostanie w domu w obawie przed zakażeniem koronawirusem. Z kolei 30 proc. osób, które nie chcą wypoczywać podczas wakacji, argumentuje swoją decyzję kłopotami finansowymi.

Z sondażu CIS wynika, że zaledwie 6 proc. Hiszpanów planujących w tym roku urlop uda się poza granice swojego kraju.

Według deklaracji uczestników ankiety CIS, 90 proc. osób planujących urlop spędzi go na terenie Hiszpanii, a 4 proc. waha się jeszcze między wczasowaniem w kraju, a wyjazdem zagranicznym. Tymczasem ponad połowa osób deklarujących odpoczynek w kraju chce wczasować w pobliżu wybrzeża.

Czytaj więcej:

Włochy: Na Sycylii zabraknie zagranicznych turystów

CBOS: 4 na 5 Polaków planuje wypoczynek wyłącznie w Polsce

Eksperci: "Wakacje zagraniczne nie będą tańsze niż w ubiegłym roku"

Polacy rezygnują w wakacyjnych wyjazdów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama