Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie
W porównaniu z ubiegłym rokiem, z wakacyjnej oferty lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych. (Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka)
Ponad 60 tysięcy pasażerów, obsłużonych na rejsach czarterowych w sezonie 2019, to najlepszy wynik w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama

W porównaniu z ubiegłym rokiem, z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych, którzy mieli do wyboru loty do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas).

Wśród słonecznych kierunków największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku obsłużono ponad 16 tys. pasażerów.

Tegoroczny rezultat stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów rocznie.

"Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami" - zaznacza Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty do Londynu.( Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka)

"Coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje ze względu na wyższy komfort oraz mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi, zatłoczonymi lotniskami. Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa" - dodaje.

Obecnie w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych destynacjach w Grecji. 

Oprócz czarterów, rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent.

Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty z Jasionki do Warszawy i Londynu.

 

Czytaj więcej:

Od dziś płatny parking przy lotnisku w Jasionce

LOT uruchomi zimą więcej połączeń krajowych

Podkarpackie: Coraz więcej turystów w winnicach

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama