Menu

Waitrose zamyka sklepy. 700 osób może stracić pracę

Waitrose zamyka sklepy. 700 osób może stracić pracę
Niektóre sklepy zostaną przejęte, a inne - na zawsze zamknięte. (Fot. Getty Images)
Sieć Waitrose przymierza się do zamknięcia siedmiu nierentownych sklepów. W efekcie pracę może stracić aż 700 osób - podaje ITV.
Reklama

W wydanym oświadczeniu przedstawiciele Waitrose podkreślili, że szczegóły dotyczące przyszłości placówek "nie zostały jeszcze sfinalizowane", ale sklepy prawdopodobnie zostaną zamknięte jesienią. Wiadomo też, że cztery z siedmiu oddziałów zostaną sprzedane, a pozostałe trzy - całkowicie zlikwidowane.

Waitrose podał, że sklepy w Bromley na Burnt Ash Lane (południowo-wschodni Londyn), w Oadby (hr. Leicestershire) i Wollaton (hr. Nottinghamshire) zostaną przejęte przez Lidla. Nowego nabywcę będzie miał też oddział w Sandhurst (hr. Berkshire), ale na razie nie podano do publicznej wiadomości, kto nim będzie.

Z kolei z rynku na zawsze znikną placówki w Marlow (hr. Buckinghamshire), Stevenage (hr. Hertfordshire) i Waterside (siedziba British Airways, niedaleko Heathrow).

"To nie była łatwa decyzja, ale musimy zrobić to, co jest właściwe dla firmy jako całości" - przyznał Mark Gifford, dyrektor ds. handlu w Waitrose. Jak dodał, wymienione sklepy są nierentowne i nic nie wskazuje na to, aby coś w tej kwestii miało się zmienić w przyszłości.

Szacuje się, że w siedmiu wspomnianych oddziałach pracuje ok. 700 osób.

Spółka Waitrose & Partners ma obecnie 344 sklepy w Anglii, Szkocji, Walii i na Wyspach Normandzkich.
 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama