WTA Indian Wells: Radwańska w 1/8 finału!

Czy "Isia" wygra ATP Indian Wells? (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 5,95 mln dol.).
Rozstawiona z numerem drugim Polka zdeklasowała reprezentantkę Niemiec - Annikę Beck - wygrywając 6:0, 6:0.

Polka rozpoczęła pojedynek nieco nerwowo i miała problemy z wygraniem pierwszego gema przy swoim podaniu.

Później rywalka "Isi" zaczęła popełniać sporo błędów, co wykorzystała nasza najlepsza tenisistka.

Radwańska nie straciła gema w pierwszym secie - to zwiastowało szybkie zakończenie rywalizacji.

W drugiej odsłonie obraz meczu nie zmienił się. Polka niemal skopiowała sytuację z początku konfrontacji, a następnie kontynuowała marsz po awans do 1/8 finału.

Radwańska wygrała dwa gemy przy swoim podaniu "do zera", a całe spotkanie, które trwało zaledwie 67 minut 6:0, 6:0.

Rywalką Polki w ćwierćfinale tegorocznej edycji będzie rozstawiona z numerem 22. Francuzka Alize Cornet.

Obie zawodniczki zmierzą się po raz trzeci w historii - wcześniejsze pojedynki kończyły się zwycięstwem Radwańskiej.