WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak po raz pierwszy w finale

Nigdy wcześniej dwóch par biało-czerwonych nie było w półfinale tych samych zawodów World Tour. (Fot. KantorLosiak/ Facebook)
Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) po raz pierwszy zagrają w finale turnieju Major Series World Tour. O godz. 16:00 w norweskim Stavanger rywalami polskich siatkarzy plażowych będą Brazylijczycy Evandro i Pedro.

W półfinałach Kantor i Łosiak pokonali włoskich braci Matteo i Paolo Ingrosso 2:0 (21:13, 21:16), z kolei Evandro i Pedro wygrali z innym polskim duetem Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) - Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) 2:0 (21:18, 21:16).

Kantor i Łosiak na podium dotychczas stanęli tylko raz - zajęli trzecie miejsce w ubiegłym roku w Sao Paulo, zatem w Stavanger już odnieśli życiowy sukces.

Natomiast Fijałek i Prudel w decydującym pojedynku wystąpili pięciokrotnie, ale wygrali jedynie w poprzednim sezonie w Hadze. Ich spotkanie o trzecie miejsce rozpocznie się o 14.30.