Menu

W USA rośnie liczba infekcji. "Idziemy w złym kierunku"

W USA rośnie liczba infekcji. "Idziemy w złym kierunku"
Fauci: "Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili". (Fot. Getty Images)
Dr Anthony Fauci poinformował wczoraj, że w USA rośnie liczba przypadków Covid-19 z powodu niezaszczepionych Amerykanów i wysoce zakaźnego wariantu Delta. 'Z tego powodu idziemy w złym kierunku' - dodał, podkreślając, że jest 'bardzo sfrustrowany' tą 'niepotrzebną sytuacją'.
Reklama
Reklama

Główny doradca medyczny Białego Domu poinformował, że czołowi urzędnicy państwowi "aktywnie rozważają" rekomendowanie maseczek dla osób zaszczepionych. Jego zdaniem, można zasugerować przypominającą dawkę szczepionki osobom z osłabionym układem odpornościowym, które zostały zaszczepione, a także po przeszczepach narządów i pacjentom z rakiem.

"Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili" - zaapelował Fauci w telewizji CNN.

Dodał, że brał udział w rozmowach na temat zmiany wytycznych dotyczących masek. Zauważył, że niektóre lokalne okręgi, w których wskaźniki infekcji gwałtownie rosną, takie jak hrabstwo Los Angeles, już wzywają osoby do noszenia masek w miejscach publicznych - niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie.

Wskazał jednocześnie, że te lokalne przepisy są zgodne z zaleceniem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), że zaszczepieni nie muszą nosić masek w miejscach publicznych.

Fauci zaapelował też do władz hrabstw, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób, aby zachęcali je do wzięcia szczepionki. Według oficjalnych danych w USA, prawie 163 mln ludzi, czyli 49 procent osób jest zaszczepionych. 

Czytaj więcej:

Dr Fauci: "Ludzie będą nosić maseczki po pandemii"

Dane z USA: Ponad 99 proc. nowych zgonów na Covid-19 to osoby nieszczepione

Fauci "przerażony" komentarzami przeciw szczepieniom

WHO, ECDC: W 19 krajach Europy przeważa wariant Delta koronawirusa

20 proc. Amerykanów wierzy w mikrochipy w szczepionkach

  Komentarze
  • Wolny
   26 lipca, 18:16

   Fauci tyfaszysto

  • Xx
   26 lipca, 20:26

   A może te osoby nie chcą się szczepić bo są ozdrowieńcami ..

  • Joe
   27 lipca, 06:26

   Jeśli ktoś rekomenduje noszenia maseczek osobą zaszczepionym. To każdy zdrowo myślący człowiek zada sobie pytanie czy ta szczepionka wogole działa.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2021
  GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama