Menu

W UK powstała pierwsza książka dla dzieci o Brexicie

W UK powstała pierwsza książka dla dzieci o Brexicie
Czy bajka o Brexicie stanie się sprzedażowym hitem podczas zbliżających się świąt? (Fot. shop.watadventure.com)
W brytyjskich księgarniach wkrótce pojawi się 'bajka o Brexicie' - informuje brytyjska prasa. Nowa pozycja na dziale książek dla najmłodszych ma przybliżyć dzieciom kulisy wychodzenia kraju z UE. Media informują, że publikacja jest w pełni apolityczna, a postacie ze świata polityki zastąpiono zwierzętami.
Reklama

32-stronicowa historia o nazwie "I Want to Leave the Book" ma za zadanie pomóc rodzicom w wyjaśnieniu dzieciom politycznych zawiłości w obecnych czasach. Według ostatnich badań, aż jedna trzecia rodziców nie potrafi wytłumaczyć najmłodszym tego, co dzieje się w kraju w związku z Brexitem.

Autorem książki są Richard David Lawenam oraz Katie Williams. Historia będzie do kupienia w księgarniach od 31 października br., a więc wtedy, kiedy Wielka Brytania powinna była opuścić UE.

Rolę Davida Camerona w bajce przejęła świnia o nazwie Percy Hohtrotter. Innymi postaciami, które zastąpiły polityków jest m.in. chomik (Theresa May) oraz krowa (Boris Johnson).

Boris Johnson występuje w książce jako krowa. (Fot. Getty Images)

Na końcu książki znajdzie się specjalny słowniczek z trudnymi pojęciami, aby zapoznać dzieci z kluczowymi frazami związanymi z Brexitem takimi jak " no deal" czy "backstop".

"Jako ojciec dociekliwej czterolatki zacząłem myśleć o tym, jak wytłumaczyć mojej córce obecny krajobraz polityczny. Nie mogłem tego dokonać" - zauważa autor książki Richard David Lawman.

"Musimy uczynić te złożone kwestie polityczne tak strawnymi, jak to możliwe, aby upewnić się, że młodsze pokolenia zrozumieją szersze moralne tło tych wydarzeń" - dodaje pisarz.

Fabuła obraca się wokół grupy zwierząt, które po debacie, czy powinny zostać w książce, postanawiają odejść, ale nie są w stanie uzgodnić, w jakiej historii chcą być.

Czytaj więcej:

Boris Johnson zamieni Wielką Brytanię w raj podatkowy?

Większość Brytyjczyków: Do referendum ws. Brexitu "nie powinno było dojść"

Wstrzymano produkcję monet wybitych z okazji Brexitu

  Komentarze
  • Andrzej j
   30 października 2019, 09:00

   ako ojciec dociekliwej czterolatki zacząłem myśleć o tym, jak wytłumaczyć mojej córce obecny krajobraz polityczny. Nie mogłem tego dokonać" - zauważa autor książki Richard David Lawman. Co to za bzdury.Juz widze te dociekliwa 4-latke...he.he.W kraju w ktorym dorosli obywatele nie maja pojecia po co i za czym glosuja? Ta ksiazecza to proba plyniecia na fali zamieszania w zwiazku z Brexit.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości