Menu

W UK ponad 36 tys. zgonów na Covid-19. Ponad ćwierć miliona zakażeń

W UK ponad 36 tys. zgonów na Covid-19. Ponad ćwierć miliona zakażeń
Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. (Fot. Getty Images)
O 338 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 36 042, a liczba zakażeń przekroczyła ćwierć miliona - podało wczoraj po południu Ministerstwo Zdrowia.
Reklama

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17:00 we wtorek w godz. 17:00 w środę, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

338 nowych zgonów to nieco mniej niż w środę, gdy informowano o 363 zmarłych. Oba te bilanse, , które nie dotyczą dni weekendowych, są najniższe od końca marca. W weekendy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem, wskutek czego od kilku tygodni w danych za weekendy widoczne są spore spadki, a nieuwzględnione zgony są uzupełniane w statystykach w kolejnych dniach.

Jednak średnia dobowa liczba zgonów z kolejnych siedmiu dni, która niweluje takie dzienne wahania, cały czas się zmniejsza, co dowodzi, że szczyt epidemii Wielka Brytania ma za sobą.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono ponad 128 tys. testów na obecność koronawirusa, co jest dużym spadkiem wobec uzyskanego poprzedniego dnia rekordowego wyniku 177 tys. Zgodnie z zapowiedzią premiera Borisa Johnsona, do końca maja w Wielkiej Brytanii ma być wykonywanych co najmniej 200 tys. testów dziennie.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 3,09 mln testów na obecność koronawirusa, którym poddano ponad 2,06 mln osób. Łącznie wykryto 250 908 zakażeń, z czego 2 615 potwierdzono w ciągu ostatniej doby. 

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19.

Czytaj więcej:

UK na krawędzi nowego kryzysu. Chodzi o zdrowie psychiczne

W UK dzikie zwierzęta zamiast turystów

Minąłeś zakażonego na ulicy? Wkrótce otrzymasz wiadomość

Naukowcy: Rząd UK powinien szybko znieść wszystkie restrykcje

  Komentarze
  • Jaś
   22 maja, 09:38

   Co wy od nich wymagacie,to są ludzie niedouczeni,ich wiedza jest na poziomie podstawówki w Polsce,rozumowanie dzieci,wystarczy poczytać wiadomości lub wyjść na ulicę,Anglicy zasymilowali się z ludźmi trzeciego świata a miało być odwrotnie.

  • Estrela82
   22 maja, 09:58

   W końcu jakiś "sukces" Borysa po Brexicie. Do przodu Anglio, goncie swojego przyjaciela USA!! Najlepsza droga do rozwoju kraju to pozbycie się starych, chorych i bezużytecznych ludzi, którzy odciaza i tak już przeciazaony NHS. Taka reklama państwa, że wszyscy będą chcieli imigrować do UK. Chyba sami samobojcy! Jesteś chory? My ci pomożemy zejść z tego świata. Zapraszamy do UK. Najlepsza opieka medyczna i to za darmo, ale tylko do końca roku taka promocja. Potem już trzeba będzie płacić, bo przyjaciel z USA musi zarobić na ubezpieczeniach zdrowotnych!

  • Alina Manchester
   22 maja, 11:11

   Jaś zgadzam się nic dodać nic ująć rano dziś wstałam posluchalam wiadomości brytyjskich i mi się odechciało jedyne o czym marzę to wrócić do Polski a jestem tu 11 lat.

  • Wertyuio
   22 maja, 11:11

   skad te dane wszedzie maleje tylko tutaj rosnie.porazka

  • Tedi
   22 maja, 11:15


   Dear English, not so long ago I was one of you for 4 years, I love English people, I love England, I love Bournemouth, I was working and I saw elderly people living and enjoying life in nursing homes ... Now I read that about 36,000 died of this terrible disease .people mainly older and I am terribly sorry, so humanly they are gone ... I think and I know that Boris's decision to maintain herd resistance contributed to the death of so many people. Now I think it's time for you to settle Boris these evil and murderous decisions ... 36,000 people ...

  • Andre
   22 maja, 11:40

   W Kense Foods ani jednego chorego

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama