Menu

W UK nawet pracownicy bez objawów przejdą testy na Covid-19

W UK nawet pracownicy bez objawów przejdą testy na Covid-19
Pilotażowy program odbywać się będzie w Bradford i Oldham oraz w dwóch londyńskich dzielnicach - Brent i Newham. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dzisiaj, że pracownicy wykonujący zawody najbardziej narażone na zakażenie - jak taksówkarze, sprzedawcy, aptekarze, sprzątający - będą mogli być testowani na obecność koronawirusa, nawet jeśli nie wykazują objawów.
Reklama

We współpracy z kilkoma firmami (siecią taksówek Addison Lee, siecią aptek Boots, firmą telekomunikacyjną BT oraz zajmującą się m.in. sprzątaniem Mitie) uruchomiony zostanie pilotażowy program regularnych testów dla pracowników, którzy wykonują zawody szczególnie narażone na zakażenie.

Testy odbywać się będą w miastach Bradford i Oldham na północy Anglii oraz w dwóch londyńskich dzielnicach - Brent i Newham. Na wszystkich tych obszarach liczba nowych zakażeń jest znacząco wyższa od średniej w całym kraju, a także jest znacząco wyższy odsetek ludności wywodzącej się z mniejszości etnicznych.

Jak wynika ze statystyk, ludność wywodząca się z mniejszości etnicznych jest bardziej narażona na zgon w przypadku zakażenia koronawirusem, choć nie jest jasne, na ile wynika to z faktu, że częściej niż biali Brytyjczycy wykonuje ona zawody, które wymagają bliskiego kontaktu z innymi ludźmi, a na ile z innych powodów.

Testy przejdą m.in. kierowcy taksówek. (Fot. Getty Images)

Celem pilotażu jest sprawdzenie, na ile wykonywany zawód wpływa na ryzyko zakażenia się koronawirusem, a także jaki jest popyt na testy w tych grupach pracowników w przypadku braku objawów.

W połowie maja brytyjski urząd statystyczny ONS opublikował dane na temat tego, które grupy zawodowe najbardziej narażone są na zakażenie koronawirusem. Najwyższą liczbę zgonów zanotowano wśród pracowników ochrony - 45,7 w przeliczeniu na 100 tys. pracujących w tym zawodzie.

Dalej byli taksówkarze i szoferzy (36,4), kucharze (35,9) oraz kierowcy autobusów i autokarów (36,4). Dla porównania wśród wszystkich mężczyzn w wieku 20-64 lat liczba ta wynosiła 9,9.

Czytaj więcej:

W UK pracownicy nisko wykwalifikowani częściej umierają na Covid-19

W UK poszukiwani chętni do wielkiego badania koronawirusa

BBC: Osoby, które przebywały w szpitalach przez koronawirusa, mają objawy PTSD

W UK na koronawirusa zmarło już 44 391 osób

  Komentarze
  • Kamil
   9 lipca, 21:00

   Ah te lewactwo. Nie przestaje kasac...

  • Do Pawel Lamach
   9 lipca, 21:23

   Ludzie z Hong Kong nie przyjada do UK po prace,bo tam zycie jest(bylo) na wyzszym poziomie niz w Anglii(przyjada zeby wydawac oszczednosci).Oni nie chca przynalezec do komunistycznych Chin,gdzie czlowiek nie ma prawa-tymbardziej ludzie z Hong Kongu

  • Bubu
   10 lipca, 03:39

   w uk,nie chodzi o leczenie ludzi,a tym bardziej zapobieganie,ale o badania naukowe i pobranie probek,do wiedzy o genach,my w polsce,nie jestesmy,tak podle traktowani,a nasze zycie jest chronione,i nikt nam nie wlazi z butami w nasze zycie

  • Tur
   10 lipca, 11:21

   Sztucznie pompowane zakażenia koronką pretekstem by ci się wywiercić prawie do mòzgu po twoje dna pod Bill gay'a szczepioneczki, nie dzięki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama