Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Polsce pobito żołnierza i pracownika armii USA

W Polsce pobito żołnierza i pracownika armii USA
Stacjonujący w Polsce żołnierze USA przebywają w bazie wojskowej w Orzyszu. (Fot. Getty Images)
W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z napadem. Jednej postawiono już zarzut napadu rabunkowego i brutalnego pobicia - podała prokuratura rejonowa w Giżycku.
Reklama

Prokurator rejonowy w Giżycku Grzegorz Ryński poinformował, że do napadu i pobicia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia w Giżycku, gdzie amerykański żołnierz wraz z cywilnym pracownikiem armii USA spędzali w jednym z lokali wolny czas.

Sprawcy napadli i ciężko pobili żołnierza - ma m.in. złamaną twarzoczaszkę. Trafił do szpitala w Niemczech. Cywilny pracownik także jest pokrzywdzony w tym zdarzeniu - podał prokurator Ryński.

"W wyniku żmudnej pracy policji i prokuratury zatrzymano trzy osoby mające związek ze zdarzeniem. Aktualnie prokurator prowadzi z osobami zatrzymanymi czynności. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn prokuratura postawiła już zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia, za co grozi kara od 2 do 12 lat więzienia" - podał prokurator.

Jak dodał, zatrzymani mężczyźni mogą mieć także związek z wcześniejszym, innym pobiciem, do którego doszło we wrześniu. "Prokurator jeszcze nie zdecydował, czy połączyć oba te postępowania w jedno" - podkreślił prokurator Ryński.

"W sprawie pobicia i napadu na żołnierza amerykańskiego i cywilnego pracownika trwają z udziałem zatrzymanych mężczyzn czynności i od nich będzie zależeć, czy prokurator wystąpi z wnioskami do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu" - zaznaczył Ryński.

Amerykańscy żołnierze stacjonują w Orzyszu na Mazurach, gdzie większość czasu spędzają na poligonie i ćwiczeniach. Wielu z nich zachwala lokalne okolice, zwracając uwagę na piękne krajobrazy i przyjaznych ludzi.

 

  Komentarze


  • Jas
   7 grudnia 2017, 11:09

   A oni kilka lat wstecz na lotnisku zabili Polaka.

  • SB
   7 grudnia 2017, 12:37

   jakis cwok nie amerykański żołnierz. nie umiał sie obronic? ze wstydu powinien cicho siedziec

  • DO SB
   7 grudnia 2017, 13:09

   Do Sb buraka.Za duzo sie amerykanskich filmow naogladales cwoku....pokaz mi jednego goscia na swiecie ktory wygralby z 3 doroslymi chlopami z mazur

  • Andy
   7 grudnia 2017, 15:59

   Do szpitala w Niemczech go zawiezli. Ale beka. :-D. Ciekawe dlaczego nie leczy sie w WIELKIEJ Narodowej Klinice Panstwowej im. Kaczynskiego. W ogole to oni sie nie boja tych wszystkich imigrantow, przecez w.g. wielu pislakow Niemcy to juz kraj III swiata. :-D.

  • Ostatni sprawiedliwy
   7 grudnia 2017, 17:30

   Andy ty spuścizno komucha i buraku milcz bo tlem marnujesz

  • TCH
   8 grudnia 2017, 06:57

   Andy wedlug twojego tuska I calego bagna po

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama