Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Londynie ruszył system wynajmu elektronicznych hulajnóg

W Londynie ruszył system wynajmu elektronicznych hulajnóg
Elektroniczne hulajnogi cieszą się rosnącą popularnością w UK. (Fot. Getty Images)
Od trzech dni w Londynie działa pierwszy w UK system wynajmu elektrycznych hulajnóg. Firma Bird zdecydowała się na rozpoczęcie pionierskiej działalności pomimo utrudnień prawnych, jakie napotkała w Wielkiej Brytanii.
Reklama

"San Francisco, Tel Awiw i Paryż są tylko niektórymi miastami oferującymi wynajem napędzanych silnikiem hulajnóg. Teraz dołączył do nich Londyn, niestety w bardzo ograniczonym zakresie - pojazdami nie można bowiem wyjeżdżać poza Queen Elizabeth Olympic Park” - poinformowało "Metro”.

Zgodnie z prawem, w tym ustawę o szosach z 1835 roku, elektrycznymi skuterami nie można jeździć po ulicach, jak ma to miejsce w wielu europejskich krajach.

"Ministerstwo transportu aktualnie konsultuje zmiany tych przepisów. Bird będzie najprawdopodobniej lobbował za ich rewizją” - dodaje serwis.

System wynajmu hulajnóg działa podobnie jak rowerów – odbywa się w całości przez aplikację mobliną. Koszt odblokowania to £1, a każda minuta jazdy wyceniona jest na 20p. Obecnie poruszać się można tylko po trasie na terenie Queen Elizabeth Olympic Park, w godzinach 7:00-21:00.

"Dzięki uruchomieniu usługi możemy pozyskać wiele danych, które udostępnimy rządowi, aby zobaczył, że jest to coś dobrego dla Wielkiej Brytanii. Mamy zamiar przeprowadzić na Wyspach szereg programów pilotażowych, aby pokazać zasadność serwisu i wesprzeć nasze działania na rzecz zmiany prawa” - tłumaczy Richard Corbett, szef Bird UK.

 

  Komentarze


  • Ed
   9 listopada 2018, 11:25

   wiadomo kto bedzie pierwszymi klientami .. tam ich sporo mieszka na okolo parku hehehe tak jak z rowerami bedzie .... darmowe narzedzie pracy dla dealero wlol

  • SPRAWIEDLIWY
   11 listopada 2018, 04:19

   Elektroniczna hulajnoga...a to ciekawe...z komputerem pokładowym??? Hahaha 😁nie istnieją elektroniczne hulajnogi... Istnieją elektryczne...Londynek jak zwykle błyszczy wiedzą 😁

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama