Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Londynie powstanie specjalny sąd zajmujący się cyberprzestępczością

W Londynie powstanie specjalny sąd zajmujący się cyberprzestępczością
Specjalny sąd zajmować się będzie wyłącznie przestępstwami w sieci. (Fot. Thinkstock)
W Londynie powstanie specjalny sąd zajmujący się cyberprzestępczością, jak i przestępstwami o charakterze ekonomicznym. Jego zadaniem będzie utrzymywanie statusu Zjednoczonego Królestwa jako wiodącego centrum legislacyjnego i finansowego - podał serwis Infosecurity Magazine.
Reklama

Powstanie instytucji świadczy o rosnącej roli cyberprzestępczości i jej oddziaływania na gospodarkę. Ostatnie dane szacunkowe z Wielkiej Brytanii oceniają skalę strat powodowaną przez przestępstwa komputerowe na 11 mld funtów rocznie - wylicza serwis.

Jak informuje szef pionu naukowego firmy McAfee, Raj Samani, wzrost popularności modelu "cyberprzestępstwo-jako-usługa" pozwala na aktywność nawet tym, którzy nie mają wiedzy technicznej, na samodzielne dokonanie cyberataku.

Według Samaniego, "istotne jest, aby rząd podjął niezbędne kroki nie tylko na rzecz edukacji firm w kwestii istniejących zagrożeń i tego, jak się przed nimi bronić, ale również w celu zapewnienia służbom odpowiednich środków do prowadzenia śledztw w sprawach związanych z cyberprzestępczością i wymierzania odpowiednich kar".

Zdaniem serwisu Infosecurity Magazine, nowy sąd łączący sprawy cyberprzestępczości i nadużyć finansowych pozwoli na koncentrację kompetencji w celu sprawniejszej obsługi spraw związanych z nadużyciami w internecie i pozwoli na utrzymanie wiodącej pozycji Wielkiej Brytanii w walce z cyberprzestępczością.

Szef brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ Jeremy Fleming przekazał, że podległa mu instytucja korzysta ze zwiększonych przez rząd środków przeznaczonych na podbudowę kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, cyberwywiadu, a także przeciwdziałania terroryzmowi.

Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu ogłosiło natomiast, że w ciągu pierwszego roku swojego działania podjęło pracę przy niemal 600 poważnych incydentów cyberbezpieczeństwa.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama