Menu

W Londynie już działają "świąteczne automaty"

W Londynie już działają "świąteczne automaty"
"Te maszyny to nowy sposób dzielenia się z innymi w te święta". (Fot. The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints)
W brytyjskiej stolicy pojawiły się świąteczne Giving Machines. Jednym naciśnięciem guzika można przekazać datek na konto organizacji charytatywnych, które wspierają najbardziej potrzebujących - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Giving Machines od wtorku działają w South Kensington w Hyde Park Visitors’ Center. Dzięki nim, londyńczycy mogą zapłacić m.in. za gorące jedzenie, płaszcze zimowe czy pieluchy - czyli wszystkie niezbędne rzeczy, na które nie stać wielu ludzi. 

Wystarczy za pomocą przycisku wybrać dany przedmiot, a następnie wpłacić datek. Darowizny zostaną przekazane na rzecz takich organizaji charytatywnych jak Glassdoor, Hammersmith and Fulham Food Bank, International Medical Corps, Royal British Legion i Solidarity Sports, które później rozdysponują środki na rzecz potrzebujących.

Giving Machines po raz pierwszy pojawiły się w 2017 r. w amerykańskim Salt Lake City. Wówczas udało się zebrać ok. 550 tys. dolarów, ale już rok później kwota poszybowała do 2,3 miliona dolarów.

"Te maszyny to nowy sposób dzielenia się z innymi w te święta" - zaznacza Malcolm Adcock z Kościóła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, który jest organizatorem akcji.

Maszyny są częścią globalnej inicjatywy i można je znaleźć m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas, Manili na Filipinach i Oahu na Hawajach. Giving Machines będą działały przez cały grudzień.

Czytaj więcej:

Coraz więcej osób w UK zależnych od banków żywności

Pudełko pełne jedzenia z Morrisons za £3

W UK prawie 3 miliony dzieci żyją w biedzie

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama