Menu

W Irlandii najwyższy dobowy wzrost zakażeń

W Irlandii najwyższy dobowy wzrost zakażeń
Tym bardziej nie należy się spodziewać, by dzisiaj miała zostać podjęta decyzja o złagodzeniu restrykcji. (Fot. Getty Images)
Kolejne 28 zmarło w Irlandii z powodu koronawirusa, zwiększając łączną liczbę zgonów do 263; zanotowano też największy od początku epidemii dobowy wzrost nowych zakażeń - poinformowało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia tego kraju.
Reklama

Tylko raz do tej pory zdarzyła się większa liczba zgonów - we wtorek informowano o 36 zmarłych osobach.

Jeśli chodzi o zakażenia, to w ciągu ostatniej doby wykryto ich 500 i jest to zdecydowanie najwyższa liczba - to tej pory rekordowym wzrostem było 424 pod koniec zeszłego tygodnia. W efekcie liczba potwierdzonych przypadków w Irlandii osiągnęła 6 574.

Wczorajszy bilans powoduje, że tym bardziej nie należy się spodziewać, by dzisiaj miała zostać podjęta decyzja o złagodzeniu restrykcji, wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii.

Restrykcje - m.in. zakaz wychodzenia z domów poza ściśle określonymi wyjątkami, zakaz korzystania z transportu publicznego poza osobami wykonującymi kluczowe zawody i zamknięcie niemal wszystkich sklepów - zostały początkowo wprowadzone do 12 kwietnia, czyli najbliższej niedzieli włącznie.

Jednak zarówno naczelny lekarz kraju Tony Holohan, jak i minister zdrowia Simon Harris w ciągu ostatnich dwóch dni jednoznacznie sugerowali, że nie należy się na razie spodziewać złagodzenia restrykcji, gdyż wprawdzie jest poprawa sytuacji, ale musi ona być bardziej znacząca. Harris nawet przyznał wczoraj, że spodziewa się ich przedłużenia o kilka tygodni.

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

W Irlandii rekordowa liczba nowych zgonów z powodu koronawirusa

W Irlandii możliwe przedłużenie restrykcji "o kilka tygodni"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama