Menu

W Irlandii najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19

W Irlandii najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19
Liczba wykrytych zakażeń w Irlandii wynosi obecnie 13 271. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły 43 osoby, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 487 - podało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia tego kraju. To najwyższy dobowy bilans zgonów od początku epidemii.
Reklama

Dotychczas tylko raz - we wtorek - zdarzyło się, by dobowy bilans zgonów przekroczył 40. Ponadto, w ciągu trzech ostatnich dni odnotowano trzy najwyższe statystyki nowych zgonów.

Liczba wykrytych przypadków zakażenia zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 629, co jest drugim najwyższym wynikiem od początku epidemii.  W efekcie łączna liczba wykrytych zakażeń wynosi obecnie 13 271.

Wczoraj p.o. premiera Irlandii Leo Varadkar poinformował, że rząd prawdopodobnie przedstawi mapę drogową znoszenia ograniczeń, ale z zastrzeżeniem, że może się ona zmienić, a podjęte decyzje mogą być anulowane. Ograniczenia zostały ogłoszone przez rząd 27 marca, a w piątek w zeszłym tygodniu ich obowiązywanie zostało przedłużone do 5 maja.

Zgodnie z nimi, każdy musi pozostawać w domu, z wyjątkiem szczególnych okoliczności, takich jak przemieszczanie się do i z pracy, jeśli jest ona niezbędna i nie może być wykonywana z domu; robienie zakupów żywności, artykułów gospodarstwa domowego lub odbieranie posiłków; wizyty lekarskie, odbieranie lekarstw i innych produktów medycznych. Inne zwolnienia obejmują ważne powody rodzinne, takie jak opieka nad osobami starszymi lub znajdującymi się w trudnej sytuacji.

Varadkar zastrzegł, że gdy ograniczenia będą mogły zostać złagodzone, będzie to robione przez kilka miesięcy.

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

Rekordowy wzrost zakażeń w Irlandii. Rząd przedłużył restrykcje

Szefowa KE przeprosiła za opóźnioną reakcję na pandemię

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama