Menu

W Irlandii największy dobowy wzrost zakażeń

W Irlandii największy dobowy wzrost zakażeń
Ok. 55 proc. wszystkich dotychczasowych zakażeń wykryto w Dublinie. (Fot. Getty Images)
Kolejne dwie osoby zmarły wczoraj w Irlandii z powodu koronawirusa, wskutek czego liczba ofiar zwiększyła się do sześciu - podały wczoraj wieczorem władze medyczne tego kraju. Zanotowano też największy jak dotąd wzrost zakażeń.
Reklama

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzonych zostało 219 nowych zakażeń i ich liczna wynosi obecnie 1 125. To oznacza, że poniedziałek był nie tylko piątym kolejnym dniem z trzycyfrowym wzrostem nowych zakażeń, ale też najgorszym do tej pory - po raz pierwszy liczba nowych zakażeń w ciągu doby przekroczyła 200.

Jak podało w miniony weekend ministerstwo zdrowia, ok. 55 proc. wszystkich dotychczasowych zakażeń wykryto w Dublinie.

Ocenia się, że ok. 80 proc. wszystkich przypadków w Irlandii ma przebieg łagodny do średniego, 14 proc. poważny, zaś 6 proc. zakażonych jest w stanie krytycznym. Dotychczas w Irlandii z powodu Covid-19 hospitalizowano ok. 30 proc. zakażonych.

Przed tygodniem p.o. premiera Irlandii Leo Varadkar poinformował, że rząd spodziewa się wzrostu zachorowań do końca miesiąca do ok. 15 tys. przypadków.

Czytaj więcej:

Irlandia spodziewa się 15 tys. zakażeń do końca miesiąca

  Komentarze
  • Bebe
   25 marca, 16:08

   Ludzie sa nieodpowiedzialni chodza do parkow bo pogoda sie polepszyla . A starsi ludzie to nawet pierwsi sie pchaja by zlapac wirusa ,jest ich pelno w autobusach , tramwajach i na lunch chodzą do burger......
   To jest bardzo przykre

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama