Menu

Vodafone również wprowadzi roaming w krajach UE

Vodafone również wprowadzi roaming w krajach UE
Jedna z największych sieci komórkowych w UK aktualizuje swoje stawki za roaming, które będą obowiązywać od przyszłego roku. (Fot. Getty Images)
Vodafone oficjalnie został drugą siecią komórkową w Wielkiej Brytanii, która wprowadzi opłaty roamingowe dla swoich klientów, którzy będą podróżować po krajach UE. Wcześniej podobną decyzję podjęła sieć EE.
Reklama
Reklama

Od 1 stycznia 2022 roku większość nowych klientów - w tym przedłużający umowę - będzie obciążana min. £1 dziennie za korzystanie z telefonu komórkowego na terenie UE.

Początkowo wszyscy operatorzy w Wielkiej Brytanii zapewniali, że nie wprowadzą ponownie opłaty roamingowej po Brexicie - mimo tego, że mają taką możliwość.

Vodafone przekazał jednak, że opłaty nie obejmą wszystkich. Osoby z droższymi taryfami będą miały roaming wliczony w cenę. 

"Obecni klienci nie będą dotknięci zmianami, jeśli pozostaną przy obecnym planie cenowym. Również roaming w Republice Irlandii będzie nadal darmowy dla wszystkich" – przekazał rzecznik Vodafone.

EE jako pierwsza sieć na Wyspach przywróciła roaming. Osoby korzystające z tego operatora na terenie UE będą zmuszone do uiszczania dziennej opłaty w wysokości £2. Opłata ta - podobnie jak w przypadku Vodafone - zacznie być naliczana od 1 stycznia 2022 r. i również nie obejmie Irlandii.

Oddzielną opłatą wprowadziła sieć O2. Zezwala ona na korzystanie z darmowego internetu do 25GB, ale po wykorzystaniu limitu naliczane będzie £3,50 za każdy gigabajt.

Sieć Three z kolei pozwala jedynie na korzystanie z internetu do 12 GB miesięcznie na terenie UE. Powyżej tej kwoty doliczone będzie £3,50 za każdy gigabajt.

Czytaj więcej:

Brytyjscy operatorzy jednak przywrócą opłaty za roaming w Europie

  Komentarze
  • Made in Poland
   9 sierpnia, 17:16

   Serio, Vodafone??? Tak się nie robi!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama