Menu

Utknąłeś poza granicami kraju? LOT-em wrócisz do Polski

Utknąłeś poza granicami kraju? LOT-em wrócisz do Polski
Operacja "LOT do domu", organizowana przez polski rząd oraz PLL LOT, trwa do 28 marca. (Fot. Facebook/LOT Polish Airlines)
Możesz wrócić do Polski specjalnym czarterem PLL LOT. Jeśli miejsce, w którym przebywasz, nie znajduje się na liście LOT, należy wypełnić specjalny formularz, gdzie zbierane są informacje o zapotrzebowaniach na rejsy.
Reklama

Operacja "LOT do domu", organizowana przez polski rząd oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, trwa do 28 marca. W ramach akcji organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Na stronie LOTdoDomu.com można sprawdzić daty i miejsca, z których w najbliższym czasie polecą do Polski samoloty LOT-u. Czartery odbierają podróżnych nie tylko z terenu Europy, ale też z Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik. 

Jeśli utknęliśmy w miejscu, którego nie ma na wykazie LOT-owskich czarterów, należy wypełnić specjalny formularz znajdujący się na stronie LOTdoDomu.com. Jeśli zbierze się wystarczająca liczba podróżnych - samolot po nas przyleci.

Obowiązują zryczałtowane stawki za rejs, a ich wysokość zależały od kierunku, z którego realizowany będzie przelot (400-800 PLN w granicach Europy i 1 600-2 400 PLN za przelot dalekiego zasięgu). Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

LOT zabezpieczył dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele antybakteryjne i bezdotykowe termometry.

W przypadku rejsów do krajów podwyższonego ryzyka środki ochrony zostały jeszcze bardziej wzmocnione. Catering będzie podawany w opakowaniach jednorazowych, a po każdym rejsie samolot zostanie zdezynfekowany.

Czytaj więcej:

Chcesz wrócić do Polski? Dzisiaj wieczorem wejdź na lotdodomu.pl

12 tys. Polaków zgłosiło chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty wylatują dzisiaj

Personel lotniczy krytykuje akcje sprowadzania Polaków. "Kilka masek i dwa żele"

LOT: Jedenaście kolejnych samolotów leci po Polaków za granicą

Działania MSZ w związku z organizacją powrotów Polaków do kraju

  Komentarze
  • Confused
   16 marca, 17:57

   A ja utknęłam w Polsce I potrzebuję wrócić do domu w UK.. i co mam zrobić??

  • Alamaasa
   17 marca, 10:04

   dzwoń do Londynu

  • Artur
   17 marca, 18:48

   Super inicjatywa i cieszę się, że rząd i lot zdecydowali się na taki ruch. Cena też głowy ni urywa zważają że to samolot czarter i w po pasażerów leci pusty jak bęben. :)

  • Mia
   17 marca, 21:48

   i dobrze i to się nazywa dbanie i obywateli, władze sa jakie są ale tutaj zrobili dobry krok dla ludzi ! No i potem obowiązkowa kwarantanna.

  • Zib
   18 marca, 14:01

   Smiech na sali. Panstwowy LOT zwachal biznes jak okrasc polakow

  • Eb
   18 marca, 19:24

   Ludzie czytam i nie wierze. W polsce którą niektórzy krytykują na minus (-) , rząd podał rękę. A co zrobiła Anglii - może Ci co tak narzekają napiszą co zrobiła - NIC - dokładnie nic . Teraz kiedy ma problem o 100 razy większy niż w Polsce coś myśli - tylko to za póżno - ale lepiej coś niż wcale. Myślę iż w Anglii będzie 100 % większa tragedia niż w Polsce . Powodzonka wszystkim.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama