Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

USA: W departamencie obrony powstaje grupa ds. badania obecności UFO

USA: W departamencie obrony powstaje grupa ds. badania obecności UFO
Rząd USA zwraca uwagę, iż nie można wykluczyć prawdziwości doniesień o UFO. Wskazuje też, że tego rodzaju obiekty mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. (Fot. Getty Images)
Departament obrony USA powołuje grupę badawczą do spraw potencjalnej obecności UFO w ograniczonej przestrzeni powietrznej wykorzystywanej przez wojsko. Decyzja jest skutkiem opublikowanego w czerwcu raportu o 144 obserwacjach tajemniczych obiektów latających.
Reklama
Reklama

"Obecność niezidentyfikowanego obiektu latającego w ograniczonej przestrzeni powietrznej stwarza potencjalne zagrożenie dla załóg transportu lotniczego i wywołuje obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego" - przekazała Kathleen Hicks, zastępca amerykańskiego sekretarza obrony.

Grupa ds. identyfikacji obiektów powietrznych i synchronizacji zarządzania (ang. Airborne Object Identification and Management Synchronization Group) będzie nadzorowana przez podsekretarza obrony ds. wywiadu, dyrektora zintegrowanych sztabów oraz urzędników z biura dyrekcji wywiadu państwowego.

Pentagon poinformował, że nowo powołane ciało zastąpi grupę zadaniową działającą dotąd w ramach marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i zajmować się będzie wykrywaniem i identyfikacją nietypowych obiektów latających oraz oceną stopnia zagrożeń potencjalnie przez nie wywoływanych.

Wojsko USA przez długie lata mierzyło się z tematem "latających spodków obserwowanych w latach 40. minionego wieku" - przypominają media, wskazując na serię działań polegających na odpieraniu zarzutów, demaskowaniu fikcyjnych teorii i dyskredytowaniu relacji osób deklarujących, że zaobserwowały UFO.

Czytaj więcej:

Amerykański rząd nie ma dowodów, że UFO jest pozaziemskie, ale tego nie wyklucza

Amerykański raport nt. UFO: Wywiad USA nie potrafi wyjaśnić wielu incydentów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama