Menu

USA: Strzelanina w kościele. Parafianie zabili napastnika

USA: Strzelanina w kościele. Parafianie zabili napastnika
Podczas mszy mężczyzna wyjął strzelbę i zaczął strzelać do ludzi. (Fot. YouTube)
Trzy osoby zginęły wczoraj w strzelaninie w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie. Jak poinformowała miejscowa policja, mężczyzna zaczął strzelać do wiernych podczas niedzielnej mszy. Napastnik zabił dwie osoby, zanim został zastrzelony przez parafian.
Reklama

Podczas mszy w kościele West Freeway Church of Christ mężczyzna wyjął strzelbę i zaczął strzelać do ludzi. Po zaledwie kilku sekundach dwaj parafianie, którzy ochotniczo strzegli bezpieczeństwa w świątyni, otworzyli ogień do napastnika.

"Miejsca kultu mają być święte, jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi" - oświadczył gubernator stanu Teksas Greg Abbott.

"Dwóch bohaterskich parafian uratowało życie wielu ludziom" - przekazał szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams.

Służby medyczne sprecyzowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala, gdzie zmarły.

Śledczy nie podali tożsamości sprawcy strzelaniny, ani też motywu jego działania. Poinformowali jedynie, że był on znany policji.

White Settlement to liczące 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth.

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do "kościołów, synagog i innych świątyń". 

Czytaj więcej:

Strzelanina na zakorkowanej autostradzie w Miami. Są ofiary

USA: Strzelanina w supermarkecie. Nie żyje sześć osób

USA: 13 rannych w strzelaninie w Chicago

  Komentarze
  • Lukas
   30 grudnia 2019, 10:55

   Równie dobrze mógł wejść na posterunek policji

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama