Menu

USA: Poród w samolocie. Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży

USA: Poród w samolocie. Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży
Pasażerowie nie spodziewali się takich atrakcji podczas lotu. (Fot. Hawaii Pacific Health)
Pasażerka uskarżała się na bóle brzucha w czasie lotu, gdy nagle zaczęła rodzić. Była w 7. miesiącu ciąży, o czym nie miała pojęcia - informują amerykańskie media. Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną środę.
Reklama
Reklama

Według komunikatu sieci opieki zdrowotnej Hawaii Pacific Health, Lavinia Mounga urodziła zdrowego syna o imieniu Raymond w samolocie lecącym z Salt Lake City w stanie Utah do Honolulu.

Podobno nie obyło się bez klasycznego zawołania: "Czy na pokładzie jest lekarz?". Na szczęście w samolocie był nie tylko lekarz, ale także trzy pielęgniarki z intensywnej terapii noworodków.

Film z narodzin Raymonda został nagrany przez siostry rodzącej i opublikowany w serwisie TikTok.

Rodzina od razu zorganizowała zbiórkę na ratowanie dziecka na platformie GoFundMe: "Nasz cudowny bratanek urodził się w 28. tygodniu plus 3 godziny lotu. Nasza siostra nie wiedziała, że jest w ciąży, więc była tak samo zszokowana, jak reszta z nas, kiedy urodził się nasz siostrzeniec! Dziecko jest obecnie na oddziale intensywnej terapii dla noworodków". Zebrano już ponad 8 tys. dolarów.

Lavi i chłopiec zostaną na Hawajach do czasu, aż będą mogli wrócić zdrowi do Utah. Przekazane pieniądze pomogą pokryć część kosztów związanych z opieką zdrowotną, ponieważ dziecko będzie przebywać w szpitalu do końca maja-czerwca.

"Kochamy nasze maleństwo Raymonda Kaimana Wade Kobe Lavaki Mounga i nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli przywieźć go z powrotem do domu w Utah" - podkreśliła rodzina.

Czytaj więcej:

Noworodek o rekordowej wadze z mamy-Brytyjki

Londyn: Polka urodziła w ulicznym korku

Londyńscy policjanci odebrali poród na ulicy. "To najlepsze, co dotychczas zrobiłem"

  Komentarze
  • Kasia
   4 maja, 13:54

   no to niezle byla niedouczona albo chciala zlapac USA na obywatelstwo dla dzieciaka.

  • Czytelnik anonimowy
   4 maja, 15:37

   Serio? 7 miesiąc I nie wiedziała...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama