Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Przedświąteczna gorączka podróży. "Znaczne opóźnienia" w Dover

UK: Przedświąteczna gorączka podróży. "Znaczne opóźnienia" w Dover
Autobusy zmierzające na przeprawy promowe czekają się obecnie w Dover nawet po kilkanaście godzin... (Fot. Getty Images)
Z powodu długiego czasu odprawy granicznej i złej pogody pasażerowie samochodów i autokarów są narażeni na 'znaczne' opóźnienia w podróży, wynoszące nawet do kilkunastu godzin - przestrzegają dziś brytyjskie media. Tymczasem przedświąteczna gorączka wyjazdów już się zaczęła i z każdym dniem na drogach, lotniskach i przejściach granicznych będzie coraz tłoczniej.
Reklama
Reklama

Od wczoraj spore utrudnienia odnotowano głównie w porcie Dover. Firmy P&O Ferries i DFDS Seaways zgłosiły zakłócenia w przeprawach promowych przez kanał La Manche, a DFDS twierdzi, że do problemu przyczyniają się silne wiatry.

P&O Ferries zgłosiło dziś rano trzygodzinne opóźnienia autokarów, a podróżujący w samochodach także utknęli w kilometrowych kolejkach.

Niektóre autokary, w tym wycieczki szkolne, musiały czekać w porcie przez noc, a około 400 kolejnych miało przybyć dzisiaj.

Zarząd portu radzi pasażerom, aby sprawdzili u swojego operatora promowego aktualizacje, zarezerwowali dużo czasu na podróż i upewnili się, że mają ze sobą jedzenie i napoje.

Jak donosi BBC, frustracja wśród pasażerów narasta. Coraz więcej osób wysiada z samochodów, aby znaleźć toaletę. Przedstawiciele Dover tymczasem zapewniają, że pasażerom, którzy utknęli w kolejkach, zapewniono jedzenie i napoje.

Simon Calder, korespondent ds. podróży w "Independent" przypomina, że czas odprawy granicznej od czasu Brexitu gwałtownie się wydłużył "i to wydaje się wyjaśniać opóźnienia". Dodał, że posiadanie granicy z UE w Dover oznacza, że każdy indywidualny paszport musi być teraz sprawdzany i stemplowany. Pasażerowie muszą wysiąść z autokaru, aby można było sprawdzić ich paszporty, co zwiększa opóźnienia.

Istnieją ponadto obawy, że wyjazdy na Wielkanoc mogą być zakłócone z powodu strajków na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie setki funkcjonariuszy ochrony zrzeszonych w związku zawodowym Unite rozpoczęło 10-dniową akcję protestacyjną dotyczącą wynagrodzenia.

Czytaj więcej:

British Airways odwołają ponad 300 lotów z powodu strajku na Heathrow

Wyjazdy na święta wielkanocne z UK bez chaosu? Tak twierdzi branża lotnicza

  Komentarze
  • Janek
   1 kwietnia, 23:53

   Akurat Dover było jednym z czołowych miast w głosowaniu za Brexitem. Teraz maja. Cały kraj s r a na ich miasto.

  • Benekiciaż
   2 kwietnia, 08:27

   Mamy kryzys a oni se wyjeżdżają!a siedzieć na 4 literach !niw wpuszczać na statek i zawracać do domu i do pracy na nadgodziny!ktoś musi pracować na moje benefity !Ja se i tak wyjadę po świętach bo jest taniej a jeszcze mam do wykorzystania polskie wakacje plus!pojedziemy na termy a góralom faka pokaże bo to zdziercy .kwasnice kupuje w słoiku i to samo mam dwa razy taniej! Jestem mądry bo nie pracuje I jeżdżę na wakacje i serdecznie pozdrawiam nieudaczników co pracują po 12 h i nic z tego ni ma

  • Świąteczka
   2 kwietnia, 12:25

   "UK: Przedświąteczka gorączka podróży. "Znaczne opóźnienia" w Dover" - Przedświąteczka? Bardzo ładny wyraz

  • Anglik
   2 kwietnia, 13:29

   Jak lotniska strajkuja to sie na auta przerzucili.:)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.06.2023
  GBP 5.2543 złEUR 4.5148 złUSD 4.1903 złCHF 4.6332 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama