Menu

UK: Po zapowiedzi zniesienia kwarantanny linie lotnicze wycofują pozew

UK: Po zapowiedzi zniesienia kwarantanny linie lotnicze wycofują pozew
Trzy największe linie lotnicze na brytyjskim rynku - brytyjskie British Airways i easyJet oraz irlandzki Ryanair - złożyły w czerwcu pozew przeciw rządowi w Londynie. (Fot. Getty Images)
Po ogłoszeniu przez brytyjski rząd zniesienia od przyszłego tygodnia obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów o niskim zagrożeniu epidemicznym linie lotnicze British Airways, Ryanair i easyJet poinformowały, że wycofają pozew przeciw rządowi.
Reklama

Linie lotnicze najmocniej krytykowały obowiązującą w Wielkiej Brytanii od 8 czerwca kwarantannę dla przyjeżdżających. Wskazywały, że rząd brytyjski wprowadza ją w momencie, gdy większość państw europejskich takie ograniczenia znosi, zastosowano ją do przyjazdów ze wszystkich państw nie różnicując ich w zależności od panującej w nich sytuacji epidemicznej, a także, iż jeszcze bardziej uderzy ona w branżę lotniczą, która i tak poniosła potężne straty wskutek pandemii koronawirusa.

Cztery dni po jej wejściu w życie trzy największe linie lotnicze na brytyjskim rynku - brytyjskie British Airways i easyJet oraz irlandzki Ryanair - złożyły pozew przeciw rządowi w Londynie.

Wczoraj brytyjski rząd ogłosił listę 59 terytoriów, które zostały uznane za obszary o niskim zagrożeniu epidemicznym, w związku z czym przyjeżdżający stamtąd od 10 lipca będą zwolnieni z kwarantanny. Znajduje się na niej 18 państw UE, w tym Polska, Norwegia, Szwajcaria, małe państwa europejskie, takie jak Monako czy San Marino, niewielkie wyspy będące popularnymi kierunkami turystycznymi, głównie na Karaibach, a ponadto m.in. Australia, Nowa Zelandia, Wietnam, Korea Południowa, Japonia czy Hongkong. Dodatkowo z kwarantanny zwolnieni zostaną przyjeżdżający ze wszystkich 14 brytyjskich terytoriów zamorskich.

"Powszechna kwarantanna wprowadzona przez rząd brytyjski dla wszystkich wjeżdżających do Anglii była nieracjonalna i poważnie zaszkodziła gospodarce i branży turystycznej. Dzisiejsza publikacja listy krajów jest pierwszym krokiem. Czekamy na opublikowanie uzasadnienia decyzji i zniesienie kwarantanny z bezpiecznych krajów" - podkreśliły linie lotnicze w oświadczeniu, zapowiadając, że gdy to się stanie, wycofają pozew.

Czytaj więcej:

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

  Komentarze
  • Janusz
   4 lipca, 20:03

   A ja czekam na kasę za bilety powrotne do Gdańska, Berlina, Nicei i Dublina. Booking.com oddal kasę, UEFA oddała, za koncerty oddali, a Ryanair leci w kulki.

  • Leo
   5 lipca, 18:39

   Dokładnie tak samo. Bilety za 4 loty w marcu i kwietniu, reklamowane na samym początku, do tej pory cisza. Dziadostwo panowie i panie z Ryanair

  • Josephine
   5 lipca, 20:52

   Ze mna rowniez Ryanair leci w kulki i nie oddaje kasy za bilety do Porto i spowrotem..... , mimo ze pracownik Dzialu Obslugi Klienta przepraszal mnie dwa razy i obiecywal, ze w ciagu tygodnia dostane refundacje.

  • Paypal
   6 lipca, 15:36

   mnie oddali ale placiclem PayPal i to z PayPala sie zajmowali roszczeniem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama