Menu

UK: Minister zdrowia na samoizolacji. Otrzymał powiadomienie z appki NHS Covid-19

UK: Minister zdrowia na samoizolacji. Otrzymał powiadomienie z appki NHS Covid-19
Matt Hancock musiał poddać się samoizolacji po otrzymaniu notyfikacji ze smartfonowej appki od NHS. (Fot. Getty Images)
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował, że poddał się samoizolacji do niedzieli po otrzymaniu ostrzeżenia z aplikacji mobilnej NHS Covid-19, że mógł mieć kontakt z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.
Reklama

"Ostatniej nocy aplikacja @NHSCOVID19 zaalarmowała mnie, żebym się izolował, więc zostanę w domu i nie będę w ogóle wychodził do niedzieli" - napisał Hancock na Twitterze.

Według brytyjskiego urzędu statystycznego ONS, 1 na 8 osób w Anglii miało przeciwciała przeciwko koronawirusowi w grudniu, co sugeruje, że mieli wcześniej Covid-19. Oficjalne szacunki oparto na próbkach populacji. Jak podał ONS, w grudniu przeciwciała miało ok. 12,1 proc. osób w wieku 16 lat i starszych w Anglii, 8,9 proc. w Szkocji, 9,8 proc. w Walii i 7,8 proc. w Irlandii Północnej.

Wczoraj resort zdrowia informował, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zanotowano 699 zgonów w związku z Covid-19 oraz 37 535 nowych zakażeń koronawirusem. W kraju 4 062 501 osób otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki.

Pod względem liczby zgonów w związku z Covid-19 Wielka Brytania z 90 tys. ofiar śmiertelnych zajmuje pierwsze miejsce w Europie i piąte w świecie - po USA, Brazylii, Indiach i Meksyku. Do tej pory zakaziło się w Wielkiej Brytanii 3,44 mln ludzi.

Czytaj więcej:

Matt Hancock: Wariant wirusa z RPA groźniejszy niż brytyjski

"Wielka Brytania szczepi ponad 200 tys. osób dziennie"

Boris Johnson obiecuje: "Szczepienia będą prowadzone całodobowo"

  Komentarze
  • Cebula
   19 stycznia, 13:39

   Anglicy nie nawidze tego pajaca

  • Dex
   19 stycznia, 13:49

   Następny uciekł przed pytaniami....

  • Jachira
   19 stycznia, 14:04

   Polska wyglada jak dobrze zorganizowane, zarzadzane i przemyslane panstwo przy tej lewackiej, zagrzybialej wyspie zarzadzanej przez blond klauna.

  • Laskawy pan
   19 stycznia, 14:41

   Co za wspaniala wiadomosc. Jakby apka mu kazala skoczyc z The Shard to tez by skoczyl? Jakim trzeba byc naiwniakiem aby wierzyc w przekaz tego rzadu, ale zaloze sie ze aborygeni w to wierza.

  • Klejnot Nilu
   19 stycznia, 17:02

   Warto było dodać iż był ostatnio update i w ostatnia niedzielę 1/3 użytkowników dostała te powiadomienie. Ode mnie z firmy pare osób dostało te powiadomienia nawet pomimo faktu iż smartfon leży w domu i nie biorą go ani do pracy ani na zakupy

  • Lupi
   19 stycznia, 21:02

   Poczynania tego gościa i reszty ferajny z "rządu" wygląda na zorganizowaną i przemyślaną akcję wykończenia gospodarki i zdrowia psychicznego obywateli...Zaplanowana pandemia z codziennymi podprogowymi przekazami medialnymi ma doprowadzić ludzi do takiego stanu,aby zgodzili się na wszystko,co powie ten nie-rząd !!! Niestety,społeczeństwa zachodu poprzez dziesiątki lat dobrobytu zatraciły zupełnie zdolności realnej oceny otaczającej ich rzeczywistości i stały się tylko szarą masą w rękach politykierów-manipulantów...UK będzie pierwszym modelowym krajem z nową ideologią NWO...Już wkrótce...

  • Gosc
   20 stycznia, 01:42

   promocja Apki?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama