Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Odwołania, zakłócenia i zmiany trasy lotów po ataku Iranu na Izrael

UK: Odwołania, zakłócenia i zmiany trasy lotów po ataku Iranu na Izrael
Tzw. tanie linie także wstrzymały loty do Izraela. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie linii lotniczych borykają się z odwołaniami lub zakłóceniami lotów do Izraela i sąsiednich krajów po weekendowych atakach ze strony Iranu. Zmieniane są także tyrasy niektórych połączeń.
Reklama
Reklama

Izrael zamknął swoją przestrzeń powietrzną w sobotni wieczór po tym, jak Iran przeprowadził pierwszy w historii bezpośredni atak na ten kraj. Iran wystrzelił drony i rakiety w stronę Izraela w odwecie za atak na konsulat Teheranu w Damaszku 1 kwietnia, w wyniku którego zginęło wielu wyższych irańskich dowódców.

Izrael ponownie otworzył swoją przestrzeń powietrzną w niedzielę wcześnie rano, podobnie jak Jordania, Irak i Liban, które na pewien czas wstrzymały loty.

Jak informuje BBC, EasyJet zawiesił loty do i z Tel Awiwu do niedzieli 21 kwietnia włącznie.

Wizz Air poinformował, że wznowi loty do Izraela we wtorek 16 kwietnia po tym jak wstrzymał połączenia do Tel Awiwu w niedzielę i poniedziałek. Ostrzegł jednak, że pasażerowie mogą doświadczyć "pewnych zmian w rozkładzie lotów", ale "wszyscy pasażerowie dotknięci zmianami rozkładu otrzymają możliwość zmiany rezerwacji lub zwrotu kosztów".

Linie British Airways miały dzisiaj polecieć do Tel Awiwi, ale "na bieżąco monitorują sytuację"... (Fot. Getty Images)

Niemiecka grupa linii lotniczych Lufthansa poinformowała, że zawiesiła loty do i z Tel Awiwu, Erbilu i Ammanu do poniedziałku włącznie, ale poinformowała, że loty zostaną wznowione we wtorek 16 kwietnia. Loty do Bejrutu i Teheranu pozostaną zawieszone co najmniej do 18 kwietnia.

Tymczasem KLM odwołał wszystkie loty do i z Tel Awiwu do wtorku 16 kwietnia.

Inne linie lotnicze zmieniają trasę swoich lotów, co może wydłużyć podróż. Australijski przewoźnik Qantas poinformował, że jego samoloty zmieniają kurs, aby ominąć przestrzeń powietrzną Iranu.

Virgin Atlantic obecnie nie lata nad Irakiem, Iranem ani Izraelem. Linie przestały latać do Izraela w zeszłym roku, ale zamierzają wznowić loty we wrześniu.

Linie British Airways poinformowały, że zaplanowany na dzisiaj lot do Tel Awiwu odbędzie się planowo, ale dodały, że na bieżąco monitorują sytuację. Brytyjski przewoźnik wznowił loty do Izraela na początku tego miesiąca po tym, jak w październiku ubiegłego roku zostały zawieszone.

Qantas zmienia trasy lotów do Australii - tak, aby nie przebiegały one nad Iranem... (Fot. Getty Images)

Od początku kwietnia British Airways obsługiwał cztery loty tygodniowo do Izraela. Samoloty zatrzymują się w Larnace na Cyprze, gdzie następuje zmiana załogi, aby uniknąć nocowania personelu w Tel Awiwie. Z Tel Awiwu do Wielkiej Brytanii loty odbywają się już bez przesiadek.

Qatar Airways wznowił loty do Iranu, latając do Teheranu, Maszhadu, Sziraz i Isfahanu.

Z kolei Finnair poinformował, że zawiesił operacje nad irańską przestrzenią powietrzną do odwołania. 

Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) podtrzymała swoje wcześniejsze wytyczne dla linii lotniczych, aby zachowywały ostrożność w izraelskiej i irańskiej przestrzeni powietrznej.

Czytaj więcej:

Iran wystrzelił w stronę Izraela dziesiątki dronów i rakiet

"The Sun": Piechota morska szykuje ewakuację Brytyjczyków z Izraela

Szef brytyjskiego MSZ wzywa Izrael, by nie eskalował konfliktu z Iranem

  Komentarze
  • Luna
   15 kwietnia, 19:18

   Czytać odwrotnie bo media w większości kłamią . To usrael zaatakował Iran 🙄 Iran dawna Persja i Irańczycy to nie nacja arabska ani Arabowie .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama