Menu

UEFA zmodyfikowała karę dla CSKA Moskwa

UEFA zmodyfikowała karę dla CSKA Moskwa
21 października CSKA Moskwa zremisowała 2:2 z Manchesterem City. (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zmieniła po apelacji karę dla CSKA Moskwa za rasistowskie zachowanie kibiców podczas meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Początkowo rosyjski zespół miał rozegrać trzy mecze bez kibiców, wczoraj karę zmniejszono do dwóch
Reklama

Fani CSKA, którzy pojechali do Rzymu na mecz z AS Roma 17 września, doprowadzili do starć z policją, a na trybunach rozwiesili transparenty o treściach rasistowskich. Mecz wygrali gospodarze 5:1.

Zgodnie z pierwszą decyzją UEFA, przy pustych trybunach CSKA miała zagrać u siebie 30 września z Bayernem Monachium (0:1), 21 października z Manchesterem City (2:2) i 25 listopada z Romą. Modyfikacja wyroku oznacza, że zespół ze stolicy Rosji podejmie wicemistrza Włoch przy udziale publiczności. Zdecydowano o zawieszeniu kary na to spotkanie na pięć lat.

Zmniejszono także o połowę finansową grzywnę wymierzoną klubowi ze stolicy Rosji - po zmianie wyniesie ona 100 tysięcy euro.

CSKA ma po trzech kolejkach fazy grupowej Champions League jeden punkt. W grupie E prowadzi Bayern z kompletem zwycięstw.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama