Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trzęsienie ziemi w pobliżu Hull i Grimsby "odczuwalne w promieniu 100 km"

Trzęsienie ziemi w pobliżu Hull i Grimsby
Lincolnshire w północno-wschodniej Anglii już nie pierwszy raz dotyka trzęsienie ziemi... (Fot. Thinkstock)
Trzęsienie ziemi o sile 3,9 magnitudy, które nastąpiło w północno-wschodnim Lincolnshire, było prawdopodobnie odczuwalne w odległości do 100 kilometrów - podało BBC.
Reklama

Brytyjska Służba Geologiczna (BGS) stwierdziła, że trzęsienie miało miejsce w sobotę o 23:14, z epicentrum w Grimsby na głębokości 11 mil, a odczuwalne było głównie w Lincolnshire i Hull.

Prawie 10 lat temu, także w regionie Lincolnshire, miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 5,2 magnitudy w skali Richtera i było odczuwalne w całej Anglii i Walii.

"Sobotnie trzęsienie było takiej wielkości, jakiej oczekiwalibyśmy od ludzi, którzy zaczęliby nam ją zgłaszać. Ale w rzeczywistości było znacznie mniejsze niż to sprzed 10 lat w Market Rasen, które było 90 razy silniejsze" - wyjaśnił Glen Ford, sejsmolog z BGS.

Niezależna organizacja Centrum Sejsmologii Europejskiej i Śródziemnomorskiej (EMSC) stwierdziła, że ​​otrzymała raporty od osób w odległości 100 km od epicentrum, gdyż także tam odczuwano drżenie ziemi. Dodano jednak, że takie trzęsienia ziemi nie były rzadkie w Wielkiej Brytanii i zdarzały się co dwa lata.

Największe trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii w tym roku miało miejsce w Cwmllynfell w południowej Walii w dniu 17 lutego i miało siłę 4,6 magnitudy, co oznacza, że było odczuwalne przez większość osób, ale jeszcze nieszkodliwe. Duże wstrząsy, powodujące znaczne zniszczenia następują od 6,2 magnitudy  w skali Richtera.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama