Menu

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"
Trump oznajmił też, że Farage i Johnson będą razem "niepowstrzymaną siłą". (Fot. Getty Images)
Donald Trump w wywiadzie dla londyńskiego radia LBC skrytykował wczoraj uzgodnioną przez rząd Borisa Johnsona umowę z UE, zaznaczając, iż ogranicza ona możliwości handlu z USA. Oświadczył też, że objęcie władzy przez Jeremy'ego Corbyna byłoby złe dla Wielkiej Brytanii.
Reklama

Wywiad z amerykańskim prezydentem przeprowadził Nigel Farage, lider eurosceptycznej Partii Brexitu i od wielu lat główny zwolennik wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Farage na antenie LBC prowadzi jeden z programów.

"Chcemy handlować z Wielką Brytanią, a oni chcą handlować z nami. I szczerze mówiąc, ta umowa, w ramach pewnych aspektów umowy: Nie możesz zrobić tego, nie możesz zrobić tamtego, nie możesz handlować. Nie możemy zawrzeć umowy handlowej z Wielką Brytanią. Pod pewnymi względami bylibyśmy wykluczeni, co byłoby śmieszne" - stwierdził Trump, który w przeszłości wyrażał poparcie dla wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia.

Dodał, że gdyby nie porozumienie uzgodnione z UE, handel między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi mógłby być 4-5 razy większy niż obecnie.

Mimo krytyki porozumienia, Trump bardzo przychylnie wyrażał się o samym Johnsonie. "On jest fantastycznym człowiekiem i myślę, że jest właściwym facetem na te czasy. I wiem, że ty i on skończycie, robiąc coś, co może być wspaniałe. Jeśli zbierzecie się razem, to będziecie, no wiesz, niepowstrzymaną siłą" - oznajmił Trump liderowi Partii Brexitu.

Amerykański prezydent ostro skrytykował natomiast lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna. "Corbyn byłby taki zły dla waszego kraju. Byłby taki zły, poprowadziłby was złą drogą. Poprowadziłby was w takie złe miejsca" - przekonywał Trump.

Do słów Trumpa odnieśli się zarówno sam Corbyn, jak i rzecznik Johnsona. Lider laburzystów zarzucił mu, że ingeruje w brytyjską kampanię wyborczą, "po to, by jego przyjaciel Boris Johnson został wybrany".

Z kolei rzecznik Downing Street bronił zawartej przez premiera umowy. "Zgodnie z nowym porozumieniem, cała Wielka Brytania opuści unię celną z UE, co oznacza, że możemy zawierać na całym świecie nasze własne umowy o wolnym handlu, z czego skorzysta każda część Wielkiej Brytanii" - podkreślił.

Założone w 1973 r. radio LBC to pierwsza brytyjska licencjonowana komercyjna stacja radiowa. Ma formułę radia mówionego i skupia się głównie na tematach politycznych oraz społecznych.

Czytaj więcej:

Trump wspiera Johnsona: "On się nigdzie nie wybiera"

UE oficjalnie przedłużyła Brexit. Tusk: "To może być ostatni raz"

Brexit: Umowa z UE "gorsza dla gospodarki niż dalsza niepewność"

"Telegraph": Partia Brexitu może w wyborach pomóc konserwatystom

  Komentarze
  • Robi
   1 listopada 2019, 10:38

   Trump jak wiadomo chce wepchnac swoja zywnosc modyfikowana GMO co jest trucizna dla ludzi.

  • Anom
   1 listopada 2019, 11:10

   Żeby tylko UK nie skonczylo jak Kurdowie w Syrii dla nich też USA bylo sprzymieżeńcem a jak sie to skończyło wszyscy widzieli

  • Bryndal
   1 listopada 2019, 11:48

   Tak Trump oprócz tego, że chętnie skłóciłby całą Europę, bo w jedności siła, a zaczął już od wyrwania UK z objęć UE to chętnie zrobi jeszcze deal życia zasypując UK żywnością modyfikowaną GMO w zamian za przejęcie NHS

  • Z Bristol
   1 listopada 2019, 11:57

   Z tego kraju trzeba uciekać póki można chyba najgorszy kraj do życia w Europie ostatnio rozmawiałem z Bułgarką na Cyprze w życiu nie chciałaby tu mieszkać ani żyć gdzie 70 procent zarobku idzie na życie a na Cyprze więcej zaoszczędzi jak w tym kraju a na ulicach brytyjskich miast sa już całe rodziny bezdomnych

  • Luk
   1 listopada 2019, 12:11

   Friends ... hahaha. Dzieki Cambride Analitica zostali wspanialymi przyjaciolmi... hahahaha

  • BG
   1 listopada 2019, 12:35

   UK nie chcialo zyc pod dyktat EU? To teraz USA powie im co i jak majacrobic. Jak widac na zalaczonym obrazku, juz mowi. Z deszczu pod rynne. To bedzie dopiero cyrk.

  • Gumowa żółta kaczudzks
   1 listopada 2019, 13:52

   Głupi i Głupszy w filmie gang bang boys

  • Mark111
   1 listopada 2019, 14:36

   Przyjazn i biznes nie ida w parze! No chyba , ze mowimy o przyjazni polsko-sowieckiej :-)
   Ale tak na powaznie , USA lubi wcisnac swoja gigantyczna produkcje gdzie sie da i komu sie da. Sami blokuja deale clami itp regulacjami. Jedno trzeba przyznac : sa potega swiatowa i nie maja oporow zeby tej mocy uzywac. Brytole poznaja smak zalewajacego ich syfu . Osobiscie ciesze sie , ze HD stanieje . Co do reszty to niestety nie ta bajka. Cudowny handel na taka odleglosc jest utopia. Dzis i tak kto ma " rzezbic" poza UE to " rzezbi" i nie musi wychodzic z UE.
   Cos jak piwo i budowanie browaru...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości