Menu

Trump uspokaja: "Kryzys związany z koronawirusem wkrótce się zakończy"

Trump uspokaja: "Kryzys związany z koronawirusem wkrótce się zakończy"
Trump: "Wygramy tę wojnę - i to znacznie szybciej niż sądzi wielu ludzi". (Fot. Getty Images)
Prezydent Donald Trump jest przekonany, że kryzys związany z pandemią koronawirusa niebawem się zakończy. 'Wkrótce Ameryka ponownie będzie otwarta na biznes' - oświadczył wczoraj wieczorem czasu lokalnego w Białym Domu.
Reklama

"Nie pozwolimy koronawirusowi wyrządzić trwałych szkód amerykańskiej gospodarce" - podkreślił prezydent.

Donald Trump przyznał, że sytuacja może jeszcze się pogarszać, ale - jak dodał - "robimy wszystko, by trwało to jak najkrócej". "Wygramy tę wojnę - i to znacznie szybciej niż sądzi wielu ludzi" - zapewnił.

Prezydent wyraził przekonanie, że pandemię koronawirusa może powstrzymać połączenie dwóch znanych leków: antymalarycznej chlorochiny i antybiotyku azytromycyny. Prezydent poinformował, że "wkrótce w Nowym Jorku rozpoczną się badania kliniczne na istniejących lekach, które mogą okazać się skuteczne przeciwko wirusowi".

Trump poinformował, że tak jak on, również jego żona, Melania, miała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Tymczasem w USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych; testy przeprowadzane są masowo. Wczoraj, jak podaje dziennik "New York Times", ogólna liczba chorych na Covid-19 przekroczyła 39 tys. Zmarło co najmniej 458 osób. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork.

Władze niektórych regionów w USA alarmują o braku środków medycznych, m.in. maseczek ochronnych i odczynników chemicznych koniecznych do weryfikowania wyników testów na koronawirusa. Podejmowane są próby uzupełnienia zapasów szpitali - częściowo przez produkcję wewnętrzną, a częściowo przez import.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom poinformował wczoraj, że stan potrzebuje dodatkowych 50 tysięcy łóżek szpitalnych, aby zapewnić opiekę medyczną w przypadku przewidywanego dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych. (Fot. Getty Images)

Z powodu epidemii w wielu sklepach w USA występują niedobory produktów, a sprzedaż chleba jest reglamentowana; zamknięte są szkoły. Z uwagi na spowolnienie gospodarcze firmy zmuszane są do zawieszenia swojej działalności.

Według ekspertów, bezrobocie w Stanach Zjednoczonych już niedługo może osiągnąć dwucyfrowy poziom. Sytuacja porównywana jest do Wielkiego Kryzysu z lat 1929-1933 lub II wojny światowej. 

Czytaj więcej:

Trump do Amerykanów: "Uspokójcie się, nie róbcie zapasów"

USA: Departament Stanu zawiesza wydawanie wiz

W USA testy na koronawirusa bez wychodzenia z auta

Kanada: Dziś w nocy zamknięcie granicy z USA

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama