Menu

Trump: USA nie będą płacić za ochronę Harry'ego i Meghan

Trump: USA nie będą płacić za ochronę Harry'ego i Meghan
Trump podkreślił, że"oni muszą płacić!". (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump wykluczył możliwość płacenia przez Stany Zjednoczone za ochronę brytyjskiego księcia Harry'ego oraz jego żony Meghan Markle. Według medialnych doniesień, para zamieszkała w Los Angeles.
Reklama

W odpowiedzi Harry i Meghan oświadczyli, że "nie mają planów, by prosić rząd USA o środki na ochronę". Poinformowali też o zawarciu prywatnych umów dotyczących ich ochrony.

"Pojawiły się doniesienia, że Harry i Meghan, którzy opuścili Zjednoczone Królestwo, osiądą na stałe w Kanadzie. Teraz opuścili Kanadę dla USA, ale Stany Zjednoczone nie będą płacić za ich ochronę. Oni muszą płacić!" - napisał wczoraj na Twitterze Trump.

Zgodnie z doniesieniami magazynu "People", Harry i Meghan przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie mają mieszkać w odosobnionym kompleksie. Media nie podają, kiedy doszło do przeprowadzki.

Harry oraz jego amerykańska żona na początku stycznia niespodziewanie ogłosili, że zamierzają ograniczyć swoje obowiązki jako członkowie rodziny królewskiej. Będą dzielić czas między Wielką Brytanią i Ameryką Północną oraz samodzielnie się utrzymywać. Jak dali do zrozumienia, przyczyną tego była presja związana z życiem pod nieustanną obserwacją mediów.

Z końcem marca Harry i Meghan stracą status wysokich rangą członków rodziny królewskiej i przestaną reprezentować królową. W konsekwencji tego nie będą otrzymywać środków publicznych z tytułu wykonywanych obowiązków.

Nie będą też używać tytułów Jego/Jej Królewskiej Wysokości (HRH) i stracą prawo do nazwy Sussex Royal, pod którą funkcjonuje m.in. ich strona internetowa i konto na Instagramie. 

Czytaj więcej:

Książę Harry buntuje się przeciwko królowej Elżbiecie II

Harry i Meghan bez ochrony. Kanada przestanie za nią płacić

Harry i Meghan wypełniają w UK ostatnie królewskie obowiązki

Książę Harry i Meghan Markle zaczynają nowe życie w Los Angeles

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama