Menu

Trener Celticu: To nie wstyd przegrać z mistrzem Gibraltaru

Trener Celticu: To nie wstyd przegrać z mistrzem Gibraltaru
Brendan Rodgers trener Celticu. (Fot. Getty Images)
Największą niespodzianką w dotychczasowych meczach 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów była wyjazdowa porażka Celticu Glasgow z gibraltarskim FC Lincoln Red Imps 0:1. 'To nie jest powód do wstydu' - oznajmił trener szkockiego klubu Brendan Rodgers.
Reklama

Brytyjska prasa nie ma jednak wątpliwości i donosi, że była to jedna z najbardziej upokarzających porażek w historii Celticu. W ankiecie internetowego wydania "Daily Mirror" 87 proc. respondentów uznało, że to najgorszy wynik w historii europejskich występów "The Bhoys".

Zwycięską bramkę zdobył tuż po przerwie Lee Casciaro. 34-letni napastnik na co dzień jest policjantem, a do historii przeszedł już 29 marca 2015 roku, kiedy zdobył pierwszego gola dla Gibraltaru w oficjalnym meczu. Miało to miejsce w Glasgow, w spotkaniu eliminacji Euro 2016 ze Szkocją (1:6).

Rodgers objął Celtic w maju i był to jego debiut w oficjalnych rozgrywkach. "Ta porażka nie jest powodem do wstydu. To był ciężki mecz w ciężkich warunkach. Nie wykorzystaliśmy swoich szans, a oni swoją wykorzystali. Rywal był dobrze zorganizowany, a do tego doszła niewygodna murawa. Jestem już długo szkoleniowcem i wiem, że takie wyniki mogą się zdarzyć. Zawodnicy są rozczarowani, ale ciężko pracowali, dlatego proszę kibiców o cierpliwość. My pozostajemy spokojni i czekamy na rewanż" - podkreślił.

Zespół Lincoln mistrzostwo kraju zdobywa nieprzerwanie od 14 lat. W eliminacjach Ligi Mistrzów występuje po raz trzeci. W pierwszej rundzie kwalifikacji wyeliminował estońską Florę Tallinn. Tak jak pozostałe 21 gibraltarskich klubów, swoje mecze rozgrywa na skromnym stadionie ze sztuczną murawą, u podnóża słynnej skały. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.02.2020
  GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

  Sport


  Reklama