Menu

Trener Bayernu ma kłopoty z powodu sloganu na koszulce

Trener Bayernu ma kłopoty z powodu sloganu na koszulce
Trener Bayernu w koszulce z napisem: #JusticiaparaTopo", czyli "sprawiedliwość dla Topo" (Fot. www.skysport.com)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko trenerowi piłkarzy Bayernu Monachium Josepowi Guardioli. Hiszpan pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Ligi Mistrzów w koszulce z manifestem, co jest zabronione.
Reklama

Przed wygranym 6:1 rewanżowym spotkaniem ćwierćfinału Champions League z Porto we wtorek, kataloński szkoleniowiec przyszedł na konferencję w koszulce z napisem "#JusticiaparaTopo", czyli "sprawiedliwość dla Topo".

Chodzi o argentyńskiego dziennikarza Jorge "Topo" Lopeza, który zginął w Brazylii podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Lopez podróżował taksówką, kiedy uderzył w nią skradziony pojazd, prowadzony przez złodziei. Guardiola, podobnie jak wielu innych, apelował o dokładne zbadanie okoliczności wypadku, które nie są do końca jasne.

UEFA uznała ubiór szkoleniowca za naruszający reguły. Wykroczenie opisano jako "incydent natury pozasportowej".
Jednocześnie wszczęto postępowanie przeciwko trenerowi Porto Julenowi Lopetegui. Komisja Dyscyplinarna zastanowi się nad ewentualnym przedłużeniem zawieszenia go na jeden mecz po tym, jak Hiszpan został wyrzucony na trybuny podczas wtorkowego meczu.

Obie sprawy mają zostać rozpatrzone 21 maja. 

 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama