Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Transport for London testuje nowe wyświetlacze na przystankach autobusowych

Transport for London testuje nowe wyświetlacze na przystankach autobusowych
Czy nowe wyświetlacze na stałe wpiszą się w krajobraz brytyjskiej stolicy? (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Londynu od jakiegoś czasu informują w mediach społecznościowych o nowych wyświetlaczach, które pojawiają się na niektórych przystankach autobusowych. Informacje te potwierdził organ Transport for London, który testuje obecnie nowe rozwiązanie.

Reklama
Reklama

W Londynie znajduje się ponad 19 tys. przystanków obsługujących 620 linii autobusowych. Jednak jedynie 2,5 tys. przystanków posiada ekran informacyjny, który pokazuje, za ile minut przybędzie najbliższy autobus. 

TfL podkreśla, że tego rodzaju ekrany "są kluczowe", ponieważ pomagają uniknąć wykluczenia cyfrowego osób nieobeznanych z technologią, które nie wiedzą, jak sprawdzić przyjazd autobusu w smartfonie.

Co więcej, udowodniono, iż osoby, które wiedzą, za ile minut pojawi się transport, są "znacznie bardziej skłonne skorzystać z tej formy podróży". 

Problemem TfL był fakt, że obecne ekrany potrzebują zbyt wielu zasobów. Muszą znajdować się pod wiatami, mieć stałe źródło zasilania oraz być podłączone do internetu.

W związku z powyższym, organ odpowiedzialny za transport w stolicy testuje nowe ekrany, wykonane z e-papieru. Działają one podobnie jak ekran Kindle, nie muszą być chronione przed deszczem, a dodatkowo mają funkcję mówienia, co ma duże znaczenie wśród klientów mających problem ze wzrokiem.

Jak zauważa portal MyLondon, choć nowe wyświetlacze są bardziej zaawansowane technologicznie od poprzedników, wyglądają "bardziej oldskulowo" i przypominają tradycyjne, papierowe rozkłady jazdy. 

"Są zasilane wbudowanym akumulatorem, więc nie ma potrzeby wykonywania żadnych prac budowlanych. Wystarczy je umocować do dowolnego przystanku" - informuje portal i wskazuje, że to największa zaleta urządzenia.

"Wcześniej TfL - chcąc zainstalować 100 wyświetlaczy - musiał przeprowadzić 100 prac budowlanych na drodze" - tłumaczą dziennikarze.

Nowe wyświetlacze nie oznaczają na razie końca dotychczasowych - TfL nie ma również planu ich usuwania. Organ przekazał, że jest to obecnie jedno z wielu testowanych rozwiązań.

Czytaj więcej:

Londyn: Linia Elizabeth oficjalnie na stacji Bond Street

TfL krytykowany za pobieranie opłaty £10 za kartę Oyster od osób powyżej 60. roku życia

Liczba pasażerów w londyńskim metrze wzrosła do najwyższego poziomu od początku pandemii

Londyn: Uruchomiono bezpośrednie połączenie Elizabeth line przez centrum Londynu

  Komentarze
  • Ozi
   16 listopada 2022, 05:58

   Potęga głupoty Angielskiej . Monitory wystawione na działanie słońca po 6 miesiącach rozlewają wyświetlacz . Na taki luksus jak myślenie nie stać Anglików

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama