Tottenham uzupełnił grono ćwierćfinalistów

Piłkarze Tottenhamu Hotspur. (Fot. Facebook/Tottenhamu Hotspur)
Piłkarze Tottenhamu Hotspur pokonali na Wembley w Londynie trzecioligową ekipę Rochdale 6:1 w powtórzonym meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. W kolejnej rundzie zmierzą się ze Swansea City. Pozostałych ćwierćfinalistów wyłoniono już wcześniej.

W ostatnich latach Tottenham świetnie spisuje się w ekstraklasie, w tym sezonie pokazał się także z dobrej strony w Lidze Mistrzów, zajmując pierwsze miejsce w grupie z Realem Madryt, Borussią Dortmund i APOEL-em Nikozja. Znacznie niżej notowana drużyna Rochdale sprawiła jednak "Kogutom" niespodziewanie duże problemy.

Najpierw nie dała się pokonać przed własną publicznością 18 lutego, zdobywając wyrównującego gola (na 2:2) w jednej z ostatnich akcji meczu. Z kolei w środę Stephen Humphrys trafił do siatki gospodarzy w 31. minucie w odpowiedzi na bramkę Koreańczyka Heung-Min Sona (23.), który niedługo po swoim golu nie wykorzystał rzutu karnego (zatrzymał się w niedozwolony sposób), i do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron uwidoczniła się jednak różnica klas. Między 47. a 59. hat-trick skompletował Hiszpan Fernando Llorente, a kolejne bramki dołożyli Son (65.) i obrońca Kyle Walker-Peters (90+3.).

Rywalem Tottenhamu w ćwierćfinale będzie zespół Swansea City, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Polak nie gra jednak w FA Cup, ponieważ występuje regularnie w ekstraklasie. "Łabędzie" również musiały grać powtórkę i we wtorek wyeliminowały drugoligową ekipę Sheffield Wednesday (2:0; w pierwszym meczu nie było goli).

W pozostałych parach zmierzą się Leicester City i Chelsea Londyn, Manchester United i Brighton oraz trzecioligowe Wigan Athletic i Southampton.