Menu

Tokio: W wiosce olimpijskiej będzie specjalny ośrodek zdrowia

Tokio: W wiosce olimpijskiej będzie specjalny ośrodek zdrowia
Wszystko po to, by jak najwcześniej wykryć ewentualne przypadki koronawirusa u sportowców. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy przyszłorocznych igrzysk w Tokio podjęli decyzje o stworzeniu w wiosce olimpijskiej specjalnego ośrodka zdrowia, którego pracownicy będą odpowiadać za monitorowanie samopoczucia olimpijczyków i paraolimpijczyków, by jak najwcześniej wykryć ewentualne przypadki koronawirusa.
Reklama
Reklama

Ośrodek będzie działał autonomicznie i niezależnie od kliniki, która funkcjonować będzie na terenie wioski - poinformowała agencja Kyodo. Zadaniem jego pracowników będzie także logistyka w przypadku wykrycia ewentualnych przypadków zakażeń, m.in. organizowanie transportu chorych do odpowiednich szpitali czy miejsc izolacji.

Oprócz ośrodka zdrowia, decyzją specjalnej grupy, w skład której wchodzą przedstawiciele rządu Japonii, miasta Tokio i organizatorów zmagań sportowych, powstanie Centrum Kontroli Chorób Zakaźnych. Jego zadaniem będzie opracowanie strategii i wskazanie środków zaradczych w walce z COVID-19, by móc kontrolować stan zdrowia sportowców i wykrywać infekcje na wczesnym etapie.

W wiosce olimpijskiej może zamieszkać nawet 18 tysięcy osób, w tym 11 tysięcy sportowców z całego świata. Stanowi ją 21 wieżowców-apartamentowców mających od 14 do 18 pięter.

Oprócz dwuosobowych pokojów są także apartamenty (3 800), a w każdym będzie mogło przebywać maksymalnie osiem osób. Powstały także liczne punkty usługowe, sklepy i wielka stołówka.

Czytaj więcej:

Igrzyska w Tokio "nie zależą od wynalezienia szczepionki"

Tokio: Organizatorzy oburzeni połączeniem loga igrzysk z koronawirusem

Tokio: Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na prawa osób LGBTQ

Tokio 2020: Obniżono koszty o 240 mln euro

"Igrzyska w Tokio się odbędą, ale bez zagranicznych kibiców"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama