Menu

Tokio 2020: Holenderscy sportowcy z Covid-19. Winna załoga samolotu?

Tokio 2020: Holenderscy sportowcy z Covid-19. Winna załoga samolotu?
Władze holenderskiej ekipy uważają też za "niedopuszczalny" sposób, w jaki japońskie służby zajmują się sportowcami zarażonymi Covid-19. (Fot. Getty Images)
Sześciu członków holenderskiej ekipy olimpijskiej, u których stwierdzono obecność koronawirusa, leciało do Tokio tym samym samolotem z Amsterdamu. Okazuje się, że personel pokładowy nie był przetestowany na obecność COVID-19. Holendrzy krytykują też warunki kwarantanny.
Reklama
Reklama

Personel samolotu KLM lecącego z holenderskimi olimpijczykami do Tokio (KL861) nie był przetestowany na obecność Covid-19 - poinformował dziennik "De Telegraaf". Teraz okazuje się, że sześciu olimpijczyków z Niderlandów, u których stwierdzono obecność wirusa, było na pokładzie tego lotu.

KLM broni się, że nie było wymogu testowania obsługi lotu KL861 na obecność koronawirusa. "Jest mało prawdopodobne, aby personel pokładowy lub piloci mogli zarazić podróżnych" - przekazał gazecie rzecznik linii.

Władze holenderskiej ekipy olimpijskiej uważają za "niedopuszczalny" sposób, w jaki japońskie służby zajmują się sportowcami zarażonymi Covid-19. Szef misji Pieter van den Hoogenband i dyrektor techniczny Maurits Hendriks zorganizowali nawet dzisiaj konferencję prasową w tej sprawie.

"Sportowcy przebywają w złych warunkach, pokoje są bardzo małe, jedzenie fatalne, nie mają dostępu do światła dziennego, a pokoje są źle wentylowane" - wyliczał dyrektor Hendriks.

Szef misji poinformował, że poproszono o interwencję holenderskiego ambasadora w Japonii.

Czytaj więcej:

Dyrektor ceremonii otwarcia Igrzysk w Tokio odwołany za słowa o Holokauście

"Olimpijska ewakuacja": 40-kilometrowy korek przed otwarciem igrzysk w Tokio

Bolesna porażka Igi Świątek na igrzyskach w Tokio

Tokio 2020: Sensacyjna porażka Naomi Osaki w 3. rundzie

Tokio 2020: Koniec igrzysk dla Huberta Hurkacza

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2021
  GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama