Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

To mit, że imigranci obciążają NHS

To mit, że imigranci obciążają NHS
Populiści obarczają imigrantów winą za długie kolejki w placówkach NHS. (Fot. Getty Images)
Populiści w Wielkiej Brytanii twierdzą, że imigranci wywierają presję na NHS i szkoły. Tymczasem z międzynarodowego raportu wynika, że cudzoziemcy mają zdrowsze dzieci, przez co korzystają rzadziej z opieki lekarskiej i rodzą mniej dzieci niż ci, którzy w Wielkiej Brytanii się urodzili.
Reklama

Zaostrzona polityka wobec imigrantów zwiększy koszty opieki zdrowotnej i obniży PKB - twierdzi Komisja ds. Migracji i Zdrowia.

W Wielkiej Brytanii 37 procent lekarzy NHS wykształciło się za granicą, imigranci stanowią też nieproporcjonalnie dużą grupę opiekunów osób starszych.

Wielu obywateli krajów UE na Wyspach pracuje jako opiekunowie osób starszych. (Fot. Getty Images)

"Imigranci są zdrowsi i mają ogromny wkład w naszą gospodarkę i służbę zdrowia" - stwierdził profesor Ibrahim Abubakar, przewodniczący komisji z University College London (UCL). 

"Nie ma dowodów na to, że migranci są nadwyrężają brytyjską służbę zdrowia czy rozprzestrzeniają choroby zakaźne. Wykluczenie imigrantów z systemu opieki zdrowotnej i rosnąca negatywna retoryka mają charakter czysto polityczny, a nie oparty na dowodach" – dodał Abubakar. 

"W analizie danych z sześciu krajów europejskich, w tym Wielkiej Brytanii, stwierdzono, że praktycznie wszystkie grupy - z wyjątkiem tureckich imigrantek - miały mniej dzieci niż rdzenni obywatele” – informuje dziennik "The Independent”.

Raport sporządzony przez UCL oraz magazyn medyczny "Lancet” zawiera nowe badania pokazujące, że populacja migrantów na całym świecie rzadziej choruje na nowotwory czy choroby serca oraz doznaje urazów niż rdzenni mieszkańcy poszczególnych państw.

 

  Komentarze


  • XXX
   7 grudnia 2018, 17:08

   Dawno sie tak nie usmialem!!! Imigranci, szczegolnie smagli i ciemniejsi, maja mniej dzieci niz rdzenni mieszkancy!!! Wcale nie obciazaja sluzby zdrowia, widac juz wszyscy zapomnieli nie tak dawna afere, ile to NHS przeznacza zasobow tylko na ratowanie dziewczynek po FGM! Zgaduje, ze nazwisko profesora rowniez absolutnie nie ma nic do rzeczy!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama