Menu

To już koniec TV Licence w UK? Boris Johnson na wojnie z BBC

To już koniec TV Licence w UK? Boris Johnson na wojnie z BBC
BBC oferuje swoją ofertę programową za darmo i bez reklam, ale utrzymywane jest z opłat TV Licence. (Fot. Getty Images)
Downing Street zintensyfikowało działania wymierzone w publicznego nadawcę BBC, po raz kolejny grożąc zniesieniem abonamentu telewizyjnego (TV Licence) i zastąpienie go usługą subskrypcji - donoszą dziś brytyjskie media, powołując się na rządowe źródła.
Reklama

O sprawie informuje dziś m.in. "The Sunday Times". Źródło gazety wskazuje, że "Boris Johnson jest zdecydowany, aby zreformować BBC". 

Konsultacje w sprawie zastąpienia TV Licence modelem subskrypcji rzekomo już się rozpoczęły. "Zniszczymy TV Licence" - miał przekazać sam brytyjski premier.

Zdaniem ekspertów, BBC przetrwałoby bez TV Licence, ale nadawca musiałby sprzedać większość swoich stacji radiowych i ograniczyć liczbę dostępnych programów. Prawdopodobnie, obok modelu subskrypcji, BBC wyraziłoby również zainteresowanie rynkiem reklamowym. Obecnie brytyjski nadawca publiczny nie emituje jakichkolwiek reklam.

Platforma iPlayer pozwala na cieszenie się ulubionymi programami na każdym urządzeniu. (Fot. Getty Images)

"The Sunday Times" ocenia, że pospieszne działania Borisa Johnson "są zemstą za ubiegłoroczną relację z wyborów parlamentarnych".

Rzecznik prasowy Downing Street odmówił komentowania doniesień.

BBC przekazało z kolei, że "odgrywa ważną rolę w kraju i za granicą, docierając codziennie do milionów odbiorców". "Cieszymy się silnym poparciem ze strony społeczeństwa" - dodano.

Czytaj więcej:

Rząd UK zrezygnuje z wyroków skazujących dla niepłacących TV Licence?

Od kwietnia wzrośnie wysokość opłaty TV Licence

  Komentarze
  • AL
   16 lutego, 13:22

   BBC wspiera delikatnie Torysów od lat, teraz zdarzyło się im lekkie potknięcie, by być bardziej po stronie parlamentu. Dyktator Borys tego nie wybaczy. BBC będzie musiała iść w prywatne ręce. A kto to wykupi? Oczywiście bogaci Torysi, i to oni będą tubą propagandową i większy wpływ dyktatury Borysa na społeczeństwo. Żegnajcie obiektywne media.

  • Sad
   16 lutego, 16:32

   a tak zaklamanej telewizji nie ogladam i bandy oszustow

  • Lg
   17 lutego, 01:01

   Niech zniszcza lepiej council tax!!!jełopy

  • Robert Wozniak
   17 lutego, 12:58

   Dobrze, ze przynajmniej w UK sie z tego dziadostwa mozna wyrejestrowac, o czym nie kazdy Polak wie, albo ma trudnsoci z jezykiem, bo przeciez w Londynie mozna po polsku mowic, wiec po co sie wysilac . W Polsce tego nie placilem, ale to bylo nielegalne. Moi rodzice pewnie musza placic do dzis.

  • Jenek
   18 lutego, 10:53

   Co za różnica płacić abonamet czy rząd daje pieniadze z naszych podatków na tv.
   A dla nieuków z wielkich miast wsiko w słoma z butów i brak wiedzy. Ta modna tfn polszmat oned itd jest do ogłupiania ludzi półprawdy kłamstwa. Media złodziej niemick ruskich sb ub itd. Kady kto ogląda to gowno jest ciemnakiem bez wiedzy.
   TVP bierze pieniadze z abonamentu ale wiecie słoiki ze cześć tych pieniędzy idzie niby do wolnych komercyjnych mediów tyl tfn polszmat. Niewiedza jest oznaka glupty. Oglądajcie tv złodziej przez których za chleb wyjechaliście.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama