Menu

Testy zamiast samoizolacji. Boris Johnson zapowie dziś duże zmiany

Testy zamiast samoizolacji. Boris Johnson zapowie dziś duże zmiany
We wszystkich regionach z 3. poziomem restrykcji rozpoczną się wkrótce masowe testy mieszkańców. (Fot. Getty Images)
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma ogłosić dzisiaj duże zmiany w programie NHS Track & Trace - informuje brytyjska prasa. Osoby, które miały kontakt z zakażonym, zostaną poproszone o wykonanie testu, a nie o poddanie się samoizolacji, jak miało to miejsce do tej pory.
Reklama

Według doniesień mediów, premier ma również podać szczegóły programu masowych testów, które zaczną obowiązywać wkrótce we wszystkich regionach z 3. poziomem restrykcji. Po zniesieniu kwarantanny 2 grudnia, większość Anglii - w tym Londyn - znajdą się właśnie na tym poziomie obostrzeń.

Aby zagwarantować skuteczność programu masowych testów, Boris Johnson ma również poinformować Brytyjczyków o pomocy brytyjskiej armii, która aktywnie weźmie udział w logistyce i organizacji przedsięwzięcia. 

Brytyjski premier odniesie się także do zbliżających się świąt i poinformuje, czy pojawi się możliwość spotkania z bliskimi z innych gospodarstw domowych.

Eksperci uważają, że decyzje, które zapowie dziś Boris Johnson, "są odpowiedzią na głosy sprzeciwu wśród części torysów". Niektórzy posłowie Partii Konserwatywnej otwarcie krytykowali fakt, że 3. poziom restrykcji, który w Anglii będzie obowiązywał od 2 grudnia, będzie znacznie surowszy niż przed lockdownem.

Wprowadzenie programu testów i tym samym zmniejszenie liczby osób poddawanych kwarantannie miało być gestem ze strony premiera, aby zrównoważyć krytyczne głosy polityków.

Szef brytyjskiego rządu nie potwierdził jeszcze dokładnej godziny swojego wystąpienia w telewizji, ale szacuje się, że rozpocznie się ono o godz. 17:00. 

Czytaj więcej:

Anglia: Gdzie mogą wrócić ostre restrykcje po zakończeniu lockdownu?

WHO: Gdyby 95 proc. ludzi nosiło maseczki, lockdowny nie byłyby konieczne

Anglia: Na święta tydzień "oddechu" od restrykcji

UK: Rząd potwierdza powrót do restrykcji regionalnych, ale zaostrzonych

Brytyjski minister zdrowia: Powrót do normalnego życia po Wielkanocy

  Komentarze
  • Fryz
   23 listopada 2020, 23:59

   Borys please zrob cos z wlosami:)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama