Menu

Tesco zatrudni 16 tys. osób. "Nikt nie spodziewał się takiej popularności zakupów online"

Tesco zatrudni 16 tys. osób. "Nikt nie spodziewał się takiej popularności zakupów online"
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii na stałe przestawili się na robienie zakupów spożwyczych w sieci? Na to wskazują statystyki wszystkich supermarketów. (Fot. Getty Images)
Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii poinformowała, że zatrudni na stałe dodatkowe 16 tys. osób. Jak przekazało Tesco, 'popularność robienia zakupów online przekroczyła oczekiwania wszystkich'.
Reklama

Brytyjski gigant pochwalił się, że obecnie obsługuje już 1,5 mln klientów online tygodniowo. Przed globalną pandemią koronawirusa liczba tych klientów wynosiła ok. 600 tys. 

Tak duży wzrost oznacza, że firma nie radzi sobie z realizacją wszystkich zamówień. Z tego powodu na stałe utworzonych ma zostać 16 tys. nowych miejsc pracy.

Tesco przekazało, że "na już" potrzebuje m.in. 3 tys. kierowców oraz 10 tys. osób do pakowania zamówień. Potrzebni są także dodatkowi pracownicy w sklepach i centrach dystrybucyjnych.

Podobne sygnały płyną również od innych supermarketów w Wielkiej Brytanii. Najstarsza brytyjska sieć sklepów - Sainsbury's - poinformowała, że już 1 na 4 zakupów spożywczych ma miejsce w sieci. 

Również Amazon zauważył rosnące zapotrzebowanie i rozpoczął przygotowania do rozszerzenia spożywczej oferty Amazon Fresh, oferując wszystkim klientom darmową dostawę i przygotowując się do otwarcia pierwszych punktów Amazon Fresh Pickup w całym kraju.

Czytaj więcej:

Pracownicy supermarketów w UK dostają bonusy za pracę w czasach epidemii

Brytyjskie Tesco znika z Polski

Sainsbury's z rekordowym wzrostem zakupów online

Zakupy spożywcze na Amazonie z darmową dostawą

  Komentarze
  • Janusz
   25 sierpnia, 15:57

   Jakoś nie widzę wpisów czarnowidzów. A gdy Londynek pisał o zwalnianiu, to pełno było komentarzy.

  • Estrela82
   25 sierpnia, 18:21

   Przyjmą na stałe ale na pewno po okresie próbnym. Zbliżają się święta, a w UK zakupy swiateczne już robią niektórzy od września i będzie busy, dlatego potrzebują ludzi. No i może być kolejna fala. Papieru nie może zabraknąć. Po świętach kopną pracowników w tyłek!

  • Bbb
   25 sierpnia, 20:39

   A ja nie widze tych ogloszen o prace ...a chetnie skorzystam

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama