Menu

Tesco wprowadza ograniczenia w zakupach online

Tesco wprowadza ograniczenia w zakupach online
Gigant na rynku handlu ogranicza możliwość robienia zbyt dużych zakupów w sieci. (Fot. Getty Images)
Sieć sklepów Tesco poinformowała o wprowadzeniu limitu dla osób, które dokonują zakupów przez internet. Od dzisiaj wszyscy klienci mogą zamówić maksymalnie 80 produktów.
Reklama

Jak argumentuje detaliczny gigant, decyzja została wdrożona z uwagi na to, że spora część klientów wykorzystywała zakupy online do zamawiania bardzo dużych ilości żywności. 

"Musieliśmy zareagować, aby mieć pewność, że starczy jej dla wszystkich" - przekazała sieć. Jej oświadczenie sugeruje, że zjawisko "panic buying" mogło przenieść się teraz do internetu.

Tesco wystosowało również zaskakujący apel, aby "nie robić zakupów online, jeśli nie jesteśmy w izolacji". Zamiast tego radzi, by zakupy robić osobiście w placówkach.

"Chodzi o to, aby dostęp do dostaw online mieli w pierwszej kolejności ludzie, którzy ich rzeczywiście potrzebują" - przekazano.

W fizycznych sklepach również istnieje wiele ograniczeń. (Fot. Getty Images)

Decyzja Tesco jest sprzeczna z apelem Borisa Johnsona, który wezwał niedawno wszystkich, aby przerzucili się na zakupy przez internet.

W Tesco wciąż obowiązuje również limit 3 sztuk dla każdego sprzedawanego produktu - zarówno online, jak i stacjonarnie.

Czytaj więcej:

Rząd UK: "Nie róbcie zapasów!". Supermarkety szukają pracowników

Supermarkety w UK wdrażają nowe zasady dla kupujących

  Komentarze
  • SPRAWIEDLIWY
   28 marca, 19:20

   Tesco nie świadczy usług online. W związku ze zwiększoną liczbą zamówień Tesco zamknęło delivery slots i są niedostępne miesiąc do przodu... Tak jest już od dłuższego czasu do dzisiaj... Podsumowując... Sprzedaż online w Tesco nie istnieje...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama