Menu

Tesco wprowadza limity na niektóre produkty

Tesco wprowadza limity na niektóre produkty
Sieć sklepów Tesco ogranicza dostęp klientów m.in. do papieru toaletowego. (Fot. Getty Images)
Sieć supermarketów Tesco poinformowała, że ograniczy dostępność takich produktów jak jaja, ryż, mydło oraz papier toaletowy. Gigant przekazał, że wprowadzenie limitów pozwoli zapewnić wszystkim mieszkańcom równy dostęp do tych produktów.
Reklama

Według wprowadzonych przez Tesco zmian, każdy klient ma możliwość kupna maksymalnie 3 sztuk każdego z limitowanych produktów.

Decyzję podjęto w czasie, gdy ruch towarów do Wielkiej Brytanii został zablokowany, a w portach w korkach stoją tysiące ciężarówek. Są to również ostatnie dni przed zakończeniem okresu przejściowego, który może znacznie wpłynąć na dostęp do towarów importowanych z krajów UE.

Tesco wezwało ponadto klientów, aby nie chodzili na zakupy w parach, a także zachowywali "szczególną ostrożność", zwłaszcza w kwestii dystansu społecznego.

Sieć zapewniła, że nie ma powodów do niepokoju, ponieważ magazyny są pełne produktów, ale "wystarczą one dla wszystkich jedynie wtedy, gdy każdy będzie kupował odpowiedzialnie".

O problemach w dostępie do niektórych towarów informowała wcześniej także sieć Sainsbury's. Przekazano, że w sklepach może zabraknąć warzyw i owoców, ponieważ są to produkty, których nie można było zgromadzić w dużych ilościach "na czarną godzinę".

Czytaj więcej:

Szturm na supermarkety w Londynie. Gigantyczne kolejki pod sklepami

Sainsbury's jako pierwszy sygnalizuje problemy. "Może zabraknąć warzyw"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama