Menu

Tegoroczny French Open przełożony o tydzień. Powodem lockdown

Tegoroczny French Open przełożony o tydzień. Powodem lockdown
Roland Garros został oficjalnie przełożony przez sytuację epidemiczną we Francji. (Fot. Getty Images)
Francuska Federacja Tenisowa potwierdziła w czwartek, że tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju French Open została przełożona o tydzień. Impreza rozpocznie się więc 30 maja. Powodem są restrykcje związane z pandemią COVID-19.
Reklama
Reklama

Już wczoraj wieczorem taką wiadomość przekazała osoba z otoczenia organizatorów, potwierdzając informację gazety "L'Equipe". Pierwotnie paryskie zawody miały rozpocząć się 23 maja.

"Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny podczas turnieju większej liczby publiczności" - napisano w "L'Equipe".

Po zmianie rywalizacja na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa potrwa od 30 maja do 13 czerwca. Turniej zakończy się dwa tygodnie przed spodziewanym startem Wimbledonu.

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem we Francji od soboty obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe ograniczenia mają pozostawać w mocy przez miesiąc. Wszystkie profesjonalne rozgrywki w tym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

Ubiegłoroczna edycja French Open została przełożona z powodu pandemii i odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października - z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.

Czytaj więcej:

Iga Świątek w finale French Open!

Turniej French Open może być przełożony

French Open: Hurkacz w ramach przygotowań zagra w czterech turniejach na "mączce"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama