Menu

Tande wyszedł ze szpitala. "Jego stan jest dobry"

Tande wyszedł ze szpitala. "Jego stan jest dobry"
Norweg uległ w Planicy fatalnemu upadkowi, po którym śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. (Fot. Getty Images)
Prawie trzy tygodnie po groźnym upadku w serii próbnej przed zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy Norweg Daniel Andre Tande opuścił wczoraj szpital w Oslo.
Reklama
Reklama

Tande po upadku, w wyniku którego doznał m.in. przebicia płuca i złamania obojczyka, trafił do szpitala w Lublanie, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Wybudzono go po czterech dniach. Do Norwegii został przetransportowany karetką lotniczą. Już w ojczyźnie przeszedł operację obojczyka.

Jak przekazał sztab medyczny norweskiej kadry, Tande został wczoraj wypisany do domu, a jego ogólny stan jest dobry. Zaznaczono, że narciarz potrzebuje teraz przede wszystkim wypoczynku, a rehabilitację będzie mógł zacząć najwcześniej za kilka tygodni.

27-letni Tande to jeden z czołowych skoczków narciarskich ostatnich lat. W drużynie został mistrzem olimpijskim w Pjongczangu, był też wicemistrzem globu w 2017 roku w Lahti. Indywidualnie w 2018 został mistrzem świata w lotach i dwukrotnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Czytaj więcej:

Żyła 10. w Planicy. Fatalny upadek Tandego

Tande w śpiączce farmakologicznej. Są wyniki pierwszych badań

Skoki narciarskie: Tande wybudzony ze śpiączki

PŚ w skokach: Tande przeszedł operację obojczyka

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama