Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szwecja: Fala przestępczości w Malmoe

Szwecja: Fala przestępczości w Malmoe
Szwedzkie Malmoe zmaga się obecnie z rosnącą falą przestępczości. (Fot. Getty Images)
Postrzelenie przez policję mężczyzny grożącego wybuchem na dworcu kolejowym, strzelanina ze skutkiem śmiertelnym oraz dwie eksplozje miały miejsce w tym tygodniu w szwedzkim Malmoe. Policja twierdzi, że zdarzenia nie miały ze sobą związku.
Reklama

Jak poinformowano wczoraj na konferencji prasowej, postrzelony w obie nogi 40-letni mężczyzna, który w poniedziałek groził pasażerom wysadzeniem w powietrze dworca centralnego w Malmoe, ma włoskie obywatelstwo.

"Podejrzany o artykułowanie poważnych gróźb mężczyzna miał przy sobie różne dokumenty tożsamości, co utrudniało jego identyfikację" - przekazał szef lokalnej policji Andy Roberts, odmawiając podania szczegółów.

Nie są znane motywy, jakimi kierował się niedoszły zamachowiec. Obywatel Włoch został tymczasowo aresztowany, przebywa w szpitalu, ale jego stan uniemożliwia przeprowadzenie przesłuchania. W pozostawionych przez niego na dworcu torbach nie znaleziono materiałów wybuchowych ani broni.

Po tym zdarzeniu w poniedziałek w Malmoe doszło jeszcze do strzelaniny ze skutkiem śmiertelnym w dzielnicy Bellevuegarden. Ofiara - młody mężczyzna - zmarł po przewiezieniu do szpitala. W związku z morderstwem zatrzymano dwie osoby w wieku 20 oraz 29 lat. Były one wcześniej znane policji.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Malmoe miały miejsce także dwie silne eksplozje materiałów wybuchowych: pod klubem nocnym w centrum miasta oraz budynkiem mieszkalnym w owianej złą sławą dzielnicy Rosengard. "Wydarzenia te wiążemy z poprzednimi przypadkami przemocy w naszym mieście" - dodał Roberts.

W największych szwedzkich miastach - Malmoe, Goeteborgu oraz Sztokholmie - trwa walka konkurujących ze sobą gangów, zarabiających m.in. na handlu narkotykami. Ofiarami są głównie młodzi mężczyźni pochodzący z innych krajów.

 

  Komentarze


  • Kasia
   12 czerwca, 08:19

   Wloch?? chyba bardziej czlowiek z lodzi ktory dostal wloski paszport po latach darmozjadowania w Europie.

  • SSS
   12 czerwca, 08:59

   Przeciez to inzynierowie i chemicy robili doswiadczenia wiec w czym problem!

  • XXX
   12 czerwca, 10:10

   Wszyscy wiedza, o co chodzi, ale nikt nie powie wprost, bo przeciez to by bylo niepoprawne politycznie... Obywatel Wloch, mlodzi mezczyzni z innych krajow, smiechu warte! Nawarzyli sobie, teraz pija, chyba nie za bardzo smakuje...

  • Hmm
   12 czerwca, 12:10

   Czyzby kolejna propaganda w stylu: nastraszmy Polakow,niech nie przyjezdzaja do zachodniej europy i tak wogole niech wyjda z unii,wtedy my bedziemy mogli ich obwinic ze sami odeszli z unii.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama