Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szwajcaria ogranicza wjazd z krajów, w których wykryto Omikron

Szwajcaria ogranicza wjazd z krajów, w których wykryto Omikron
Ograniczenia wprowadzone przez Szwajcarię dotyczą m.in. podróżnych z Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Szwajcaria rozszerzyła wymagania dotyczące kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi - poinformowało ministerstwo zdrowia.
Reklama
Reklama

Teraz, po wykryciu nowych przypadków Omikrona, podróżni z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi będą musieli przedstawić negatywny test na COVID-19 i poddać się kwarantannie przez dziesięć dni - poinformował Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Ograniczenia te nie dotyczą obywateli Szwajcarii lub osób posiadających zezwolenie na pobyt w Szwajcarii lub szerszej strefie Schengen.

W piątek Szwajcaria zakazała bezpośrednich lotów z RPA i państw sąsiednich z powodu wykrycia nowego wariantu COVID-19, a także nałożyła ograniczenia na podróże z innych krajów, w tym z Hongkongu, Izraela i Belgii.

Dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron wykryto również w Bawarii i we Włoszech, sąsiadujących ze Szwajcarią, ale Szwajcaria do tej pory nie nałożyła ograniczeń w podróżowaniu do krajów, z którymi graniczy.

Czytaj więcej:

Nowy wariant koronawirusa - Omikron - podniesiony do rangi niepokojącego. Co o nim wiemy?

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

  Komentarze
  • Gull
   28 listopada 2021, 12:19

   Czyli obywateli Szwajcarii moga sobie przyniesc srikrona

  • Mikrobiolog
   29 listopada 2021, 10:26

   Szwajcaria ogranicza wjazd z krajów, w których wykryto Omikrona ogranicza wjazd z krajów, w których wykryto Omikron. ---- No i co? Myślą, że do nich Omi nie przyjdzie? Obejdzie cały świat a ich ominie? Założę się że już go mają albo jutro będą go mieli. A tak nawiasem - im więcej szczepionek, tym bardziej agresywne mutacje

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2022
  GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama