Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szwajcaria: Runęła część lodowca z masywu Grand Combin. Są ranni, trwa akcja ratunkowa

Szwajcaria: Runęła część lodowca z masywu Grand Combin. Są ranni, trwa akcja ratunkowa
Zbocza szczytu o wysokości 4314 m n.p.m. pokryte są lodowcami i może być niebezpieczny z powodu obrywania się brył lodu. (Fot. CM Dixon/Print Collector/Getty Images)
Z alpejskiego masywu Grand Combin (kanton Valais) z wysokości 3400 metrów n.p.m. dzisiaj rano runęły fragmenty lodowca. Kilka osób zostało rannych przez spadające kawałki lodu. Trwa akcja ratownicza na dużą skalę – informuje portal Herisau24. Nie wiadomo, czy są ofiary śmiertelne.
Reklama
Reklama

Policja kantonu Valais w południowej Szwajcarii potwierdziła, że kilka osób zostało rannych przez spadające fragmenty lodowca na Grand Combin. W czasie zdarzenia na zagrożonym terenie znajdowało się około 15 alpinistów.

Jak donosi portal 20Minutes, w zakrojonej na szeroką skalę akcji ratowniczej bierze udział co najmniej siedem helikopterów ratownictwa górskiego.

"Nagły upadek dużych bloków lodu z lodowca może być niezwykle niebezpieczny dla alpinistów, a także wiosek leżących poniżej" – podkreśla portal.

Grand Combin de Grafeneire (często nazywany tylko Grand Combin od nazwy masywu) to najwyższy szczyt w masywie Grand Combin w Alpach Pennińskich. (Fot. Zacharie Grossen/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama